Kültür Sanat Edebiyat Şiir

kim ki duk sizce ne demek, kim ki duk size neyi çağrıştırıyor?

kim ki duk terimi Gökçen Şahin tarafından tarihinde eklendi

 • Bitkisel Hayat
  Bitkisel Hayat

  bin jip, ilkbahar yaz sonbahar kış, yay,zaman, nefes, fedakar kız.. izlediklerim. bende kim ki duk un sessizliğinin sesini seviyorum, bana çok mucizevi geliyor, kirlenmiş bu hayatta özellikle ilk bahar yaz sonbahar kışta yakaladığı görsellik muhteşem, akira kurosawa nın yume si, yada tarkovski nin ayna sı gibi..duymassınız ama duymaya gerek olmadan hangi dilde olursa olsun hisseder ve anlarsınız, bence sessiz sinemanın devamıdır, kim duk kim

 • Sevgili Milena
  Sevgili Milena

  ' Filmlerimdeki karakterler aptal filan değiller sadece sözcüklerle iletişim kurmaya inanmıyorlar. Kimbilir belki de sözcük yüzünden çok incinmişlerdir. '

 • Clean The Black Board
  Clean The Black Board

  kafasına takılan konuları işlermiş filmlerinde. sıradan konuları hiç de sıradan olmadan işler filmlerinde. doğaüstü bir şeyler vardır hep. sessizliğini ve bazı özelliklerini nuri bilgeye benzetiyorum.

  izledikten sonra herkesin susmasını isteyebilirsiniz. insan ne bir araba sesi ne bir kapı gıcırtısı hiçbir şey duymak istemiyorum. sadece susmak geliyor insanın içinden. ve etrafındaki insanların ağzına bir şeyler tıkmak. sadece biraz sessizlik diyorsunuz.

 • Asuva Dans Pistinde
  Asuva Dans Pistinde

  sessiz filmleriyle çok ses getiren yönetmen,... kurabileceğim en afili cümle bu, kusura bakma kim ki cim:P

 • Asuva Dans Pistinde
  Asuva Dans Pistinde

  dahi, kendi dehasının gölgesinde nasıl yaşar adam, böyle bi yönetmen daha tanımıyorum, idol benim için, (ödül benim için :)

 • Hatice Yavuzdurmaz
  Hatice Yavuzdurmaz

  boş ev, fedekar kız,yay,mevsimler, zaman....gibi filmlere imza atmış koreli yönetmen...not: bunlar sadece izlediğim filmleridir....sessizlikten bu kadar iyi filmler çıkması büyük yetenek.. :)