Kültür Sanat Edebiyat Şiir

kıbrıs ta öğrenci olmak sizce ne demek, kıbrıs ta öğrenci olmak size neyi çağrıştırıyor?

kıbrıs ta öğrenci olmak terimi Erkan Orhan tarafından tarihinde eklendi

 • Ruzgarın Oglu
  Ruzgarın Oglu

  ilk basta caresızlıgın ne oldugunu anlayamamazlıgın verdıgı karmasıklıkdır.hıc kımse ısteyerek gelmemısdır bu lanet memlekete.hep son anda karar degısıklerı olmadık seylerden yolumuz bu adaya dusmustur.oyle bır adadırkı:içinde yasayan sadece kıbrıslılar ve bır kac zengın ogrencıdır.gerıye kalanlar ıse ne oldugunu anlamadan yasam ve ogrencılık mucadelesı veren bır takım kardeslerımdır.oyle bır memlekettır kı burası en olmadık seylerler karsılasırsınız.paranız varsa sızden ıyısı yoktuır netıcede her yere paranız hukmeder ama ya paranız yoksa ısde ozaman rezıllıkler baslar.ne ıcecek su ne yıyecek ekmek nede kalacak yer bulabılrısnız.her seyı sorundur ogrencı ıcın bu adanın.suyu ekmegı trafıgı parası evlerı ya aklınıza ne gelebılıyorsa herseyı sorundur.bızler artık bu adada son yıllarımızı yasıyoruz ama ınsallah gelecek olanları burayı tercıh ederken tekrar dusunur ve kıbrısın sadece adının guzellıgıyle degıl burada yazılanlarla nasıl bır memleket oldugunu anlayarak burayı tercıh eder.farkettıysenız bır tane bıle olumlu konusan yok bu ada ıcın.oyleyse neden sız burayı tercıh edesınızkı.hersey gonlunuzce olsun.mehmet

 • Mehmet
  Mehmet

  para ve zz plakalar

 • Nakore
  Nakore

  yakında geliyorum kardeş :))

 • Aysel Erçakıca
  Aysel Erçakıca

  bence kıbrısta yaşamak çook gzL bişey insanLarı sıcak ve samimi tabii dost davrandığın sürece..kıbrısta okuduğum için cook mutluyum..

 • Tuguj
  Tuguj

  Amanın nerden başlasam ki....

  Kıbrısda öğrenci olmak 50 derecede aç sususuz kaktüs çiçeğinin üzerine oturmak gibi bir histir. (Denedik harbiden aynısı.)

  Kıbırsda öğrenci olmak her gün sömürüldüğünü bile bile herşeye eywallah demektir.

  Kıbrısda öğrenci olmak her türkü kumar, fuhuş ve içki gibi kötülüklerin kolayca elde edebileceğin bir yer olmasına karşın saf ve temiz kalmaya çalışmaktır. Aksi halde öğrenciliğiniz çok kısa sürer, okul paranızdan tutun kendinizi bile kaybedersiniz.

  Kıbrısda öğrenci olmak bir çok T.C. karşıtı görüşlere, kötü hakaretlere göyüs germek demektir.

  Kıbrısda öğrenci olmak hayatınızın baharında kendinizi yapa yanlız hissetmek demektir.

  Kıbrısda öğrenci olmak iğrenç yemekler yemek demektir.

  Kıbrısda öğrenci olmak bıkkınlığın ve yılgınlığın üzerinizde ki ağır etkisi sonucu her önüne gelene aşık olma potansiyeline sahip olucak birisi olmanız demektir.

  Kıbrısda öğrenci olmak kendinizi unutulmuş bir yerde yapa yanlız bulurken aslında etrafınızda büssürü sizin gibi insan olması fakat duygularınızın allak bullak olması ve hislerinizi yitirmeniz yüzünden asosyal olma yolunda yiğit kesilmiş birisi olarak sağlıklı arkadaşlıklar kuramayıp, çıkara dayalı muhabbetlere kendinizi vermeniz demektir.


  Yaz yaz bitmez Kıbrısda öğrenci olmak kendini kaybetmek demektir. Orda sen sen değilsindir, sen başka birşeysindir. Ve bunu Türkiye döndüğün zaman bile anlayamassın. Ben neydim sorusunu sorar durursun ve en önemlisi Kıbrısda öğrenci olmak bir gencin başına gelebilecek en kötü şeydir. Daha kötüsü olamaz, tecavüz bile yanında hafif birşey kalır. :))


  Tiksiniyorum Kıbrısdaki herşeyden...

 • Erkan Orhan
  Erkan Orhan

  bu terimi ben eklemişim...şimdi hatırladım :)) ama niye eklediğimi şimdi hatırlıyamadım..var var var bir nedeni :) .... ama.... neyse....:- ;))

 • Erkan Orhan
  Erkan Orhan

  80 li yıllarda öğrenci idiler, şimdi müşteri...

 • Nesrin Gelincik
  Nesrin Gelincik

  Bilmiyorum ki..................... :))