Kültür Sanat Edebiyat Şiir

gog sizce ne demek, gog size neyi çağrıştırıyor?

gog terimi Renan Re tarafından 11.09.2005 tarihinde eklendi

 • Deniz Göktepe
  Deniz Göktepe 18.03.2007 - 12:58

  giovanni papini-gog 1-2 bir arkadaşım hediye etmişti çok güzel bir eser.arasıra açıp tek bir hikayeyi okumak insanı rahatlatıp düşünmeye itiyor..


  Kuşkucu bir düşünceye, mücadeleci bir ruha sahip olan Giovanni Papini, Gog'da yarattığı saf, cahil, dünyada olup bitenin nedenini arayan, öğrenmek için çırpınan bir Amerikalı milyarder tipi aracılığıyla her şeyin boşluğunu, bütün olanların hiçliğini ortaya koyuyor. Kitaba adını veren kahramanı Gog, bitmek tükenmek bilmeyen araştırmalar, kıtalararası seyahatler, beklenmedik olaylar, çılgınlıklar, kaçışlar içinde bir hayat sürüyor. Elinin altında imparatorlara yaraşır bir servet bulunan bu endişeli yarı vahşi adam Bernard Shaw'dan Knut Hamsun'a, Freud'dan Einstein'a kadar pek çok ünlü kişiyle tanışıyor, içgüdüsel zekasını en akla gelmez istekleri yerine getirmek için kullanıyor.
  'İnsanlar sağır kalpleri yüzünden yüzyıldan yüzyıla daha çok azap çekilen bir cehennemde hala inleyip duruyorlar' diyen Papini taklidi imkansız üslubu, hicvi, şiddeti, bilgisi ve cömert kalemiyle 'düzyazının Dante'si' sayılmaya değer bir yazar

  konusu copy past yapılmıştır..

 • Selim Özyürek
  Selim Özyürek 17.01.2007 - 14:05

  gıovannı papını'nın bir portreler sergisi sunduğu eşsiz eseri....

 • Hafire Uzunkaya
  Hafire Uzunkaya 29.12.2006 - 22:58

  Gog'u nerede tanıdığımı söylemeye utanıyorum:Tımarhanede! !

 • Blue Send Me
  Blue Send Me 12.09.2005 - 12:37

  gong sesini duyunca başlayabilirsiniz diyor ya bazı yarışmalarda.. buda her halde bi ses çeşidi olsa gerek..
  taam kabul ediyom çok düz mantıklıyım :))