Kültür Sanat Edebiyat Şiir

bilkent sizce ne demek, bilkent size neyi çağrıştırıyor?

bilkent terimi Zeliha İz tarafından tarihinde eklendi

 • Zeliha Ay
  Zeliha Ay

  küçük türkiye burası demek istediğim buraya geleli 1 yıl oldu ve ben buraya gelmeden önce türkiyedeki sınıf farkının bu kadar büyük olduunu bilmiyordum.hiçburslu-burssuz gözüyle bakmadım kimseye.tartışmasız en ii üniversite ama sırf piyasasına gelen de yok diil hani

 • Sıla Dokumacı
  Sıla Dokumacı

  Bilkent, ODTÜ mezunlarının genelde(genelde diyorum) çekemediği ve bu nedenle kötülediği, akademik anlamda Türkiye'nin tartışmasız en iyisi,her ne kadar paralı öğrenciler de okusa da kalitenin hala yüksek olduğu, mükemmel bir üniversite! ! ! Bilim ve kültür şehri!

 • Alı
  Alı

  Bilkent Universitesi ileride akademik dusunenler icin bulunmaz bir firsat. Universitede pratik azligi yuzunden cogu kez mezunlari is hayatina alisamazlar. Yeni bir egitimi iste almalari gerekir. Isletme fakultesinin onu amele pazarini andirir. Burslularla, burssuzlar cok iyi anlasirlar ancak birbirlerinin arkadas gruplarina girmezler. Zengin kizlarin altinda siyah jipler vardir. Babalari kizlarini dusunup, eger kaza yaparlarsa kizima birsey olmasin diye. Universite icinde siyasi mucadele yoktur. Kavgalar siyasi nedenli olmayin kiz meselesi yuzunden cikar.
  Universite genelde demokratiktir.

 • Edip Öncü
  Edip Öncü

  Türkiye'nin en kozmopolit yerlerinden birisi. Üniversite dışında Bilkent 1-2-3 konutları var. Ankuva ve Real hafta sonlarında Ankara'nın en kalabalık yerlerinden biri oluyor. Üniversitede her gelir tabakasına mensup yaklaşık 15000 kişi var.

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  12 Aralık 1984 Bilkent Üniversitesi kurulmuş

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Ankara'da özel bir üniversite, ilk açıldığında zenginlerin ünüversitesi olarak yoksulların çenesini yormuştu... bilkentli arkadaşlarım hep araba olaylarından bahsederlerdi, aklımda öyle kalmış...