Kültür Sanat Edebiyat Şiir

barda sizce ne demek, barda size neyi çağrıştırıyor?

barda terimi Çağrı Kürtünlüoğlu tarafından tarihinde eklendi

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  BARDA isimli filimi seyrettim.
  Bu filimdeki kadar bol küfürü hiç bir filimde duymamıştım.
  Küfür acizliktir ve çok saygısızca bir davranıştır.
  Hele sanat adına her kesimden insanların çocukların seyrettiği sanat adına yapılmış bu tür filimlerde bu kadar bariz bu kadar çok küfür olması hoş değil, bence.

 • Mehmet Yeşil
  Mehmet Yeşil

  hostel filmine çok benziyor. filmin ilk kısmı lay lay lom. ikinci kısmında kan gövdeyi götürüyor.

 • Kıvanç Kumanlı
  Kıvanç Kumanlı

  sert bir film. insanı çok etkiliyor. ayrıca filmin ilk yarısı bittiğinde sigara içmeye gittim daha sonra bize yakın tanımadığımız kızların konuşurken tecavüz kaçınılmazsa zevk al muhabbeti yapmasıyla şoke olduğum bir sinema deneyimiydi.

 • Atatürkseverlik Sorgulayıcısı
  Atatürkseverlik Sorgulayıcısı

  psikopatik film....... - :)
  çeviren ve oynayanlar garip....... - :)
  garip işte daaaaa.......

 • Kevser Ekinci
  Kevser Ekinci

  güzel film

 • Kawa Hesıni
  Kawa Hesıni

  gerçeğin ve kirliliğin yüzümüze tokat gibi şakıdığı bir film...

  filmi izlerken gerçekten şok oldum..ama bu sahneler uzaydan veya masa başında yazılmış fanteziler değil beyler...yozlaşan populer kültürün yaratığı psikopatik tiplerin neye dönüşebileceğini gözler önüne seren kaba bir gerçeklik öyküsü...

  normal hayatlarında sınıf atladıklarını düşünen,doğruyu tekellerine aldıklarını düşünen popüler kültürün vicdansız insanlarına bu filme gitmelerini tavsiye ediyorum..gidin ve eserinizi görün...hakimler savcılar avukatlar siz de gidin..ve kitaplara küsmüş eğitimciler,öğretmenler; taksit hesapları güzel kızlar,sonmodel araba düşleri kurmayı bırakıp filmi izlemeye gidin.....

 • Bilhan Erden
  Bilhan Erden

  sert, vahşi, gerçek,güzel

 • Gülçin Yalçın
  Gülçin Yalçın

  Ankara'da meydana gelmiş bir vahşetten esinlenerek çekilen film.
  Gaziosmanpaşa'da 4 erkek aynı evde oturmaktadır, sevgi dolu ve uyuşturucu almış 7 kişi evi basar, 17 saat boyunca ev sahiplerine çeşitli işkenceler yaparlar, döverler, tecavüz ederler, elektrik verirler. sonunda aralarından biri kaçmayı başarır, polise ulaşır ve kabus sona erer.
  serdar akar olayı istanbulda bir bara taşır, araya kızları da serpiştirir ve ortaya bu film çıkar.
  serdar akar iyi yapmıştır, takdire şayandır, hayatı kuaförden veya hatun kıçından ibaret sanan gençler için biraz uyandırıcı olması umulmaktadır.

 • Saliha Yadigar
  Saliha Yadigar

  Ben yapılan işe bakarım. Bir şeyi yapmakla oynamak arasındaki fark nedir? Çok ince bir sınır olduğunu bu gibi filmlerden anlayabiliriz. Bir oyuncu için de rol seçimi önemlidir bence. Evet, oyuncu her rolü oynayabilmelidir ama o bir sanatçıysa tercihlerini doğru yapabilmelidir. Şiddetin kötülüğü mü veriliyor, yoksa şiddetin verilmesinden zevk mi alınıyor? .. Film bana bu soruyu sordurdu ve yanıt ne yazık ki olumsuzdu.

 • Saliha Yadigar
  Saliha Yadigar

  Filmde şiddet başrolde. Neredeyse bir şiddet şovu izleniyor. Neredeyse değil, tam anlamıyla şova dönüşmüş şiddet. Filme haksızlık yapmış olmayayım diye izledim ve yanılmadığımı anladım.

 • Tamara
  Tamara

  bir serdar akar filmi....filmde ki psikopatların genclere yaptıkları iğrenç,korkunc diyebilirim..tecavüz,işkence her türlü şey...yer aldığı dizilerde romantik erkek rolundeki nejat işler gitmiş yerine iğrenc ötesi bi psikopat gelmi adeta...filmdeki oyuncuların makyajını hollywood filmlerinin başarılı makyözü yapmış....üç nokta bir adlı grubun 'dediler ki' şarkısı filmin soundtrack parcası.. klibinde filmin goruntulari var...