Ozan Ali Aydın Antoloji.com


Sevgili şair dostlarım:
Bu gün kaleme alacağım yazıyı, yazıp yazmamak üzerine çok düşündüm ve "KIRAL ÇIPLAK" demenin vaktinin geldiğine kanaat getirdim. Her şair, yazar... okunmak için yazar ve okunmaktan mutluluk duyar. bu yüzden daha çok okunma yarışını doğal karşılıyorum, ne var ki bir insanın günde 200 yakın yada fazla şiiri okuyup yorumlaması mümkün değildir Zaman zaman benimde içine düştüğüm okumadan kopyala yapıştır yorumlarla insanların gönlünü hoş tutarak sahte okur elde erme hastalığına genci- ihtiyarı bir çok şairin düştüğünü üzülerek görüyorum. Nasıl ki madencinin ürünü alın teriyse, şiirde şairin alın teridir. okunmadan kopyala yapıştır yaparak hem şaire büyük bir haksızlık hem de şiire ihanettir. Ben bir aşk şiirinin altına 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramınız kutlu olsun yorumunun yapıldığına defalarca şahit oldum.
, Bu güne kadar uzaktan gözlemledim, kendimde yapılanın yanlış olduğunu göstermek için bunu yapan şairlere kopyala yapıştır yorumlar yaptım. hani bardak fazlasını almazya ben taştım, bu arkadaşlar taşmadı hatta yenileri eklenerek sayıları artı. Şiir benim için bir yaşam tarzı hayatıma değer katan yegane uğraşımdır LÜTFEN bu uğraşımı kopyala yapıştır yorumlarla kirletmeyiniz, gerçek okursanız eleştirilerle şairi alçaltmaz yükseltirsiniz.
Bu kapsamda buradan ilan ediyorum. Bundan sonra okuduğum şiirlere yorum yapıp beğeni bırakacağım, kopyala yapıştır yorum yapacak arkadaşlar şiirlerimden uzak durun.


..

Devamını Oku
 • Hayrullah Değerli
  Hayrullah Değerli 03.05.2022 - 08:52

  Rahmet deryasında gönüllerin sevgiye ve dostluğa dönüştüğü Ramazan Bayramınız mübarek olsun.Bütün islam âlemi için hayırlara vesile olsun inşallah.

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 01.01.2022 - 01:23

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
  NİCE MUTLU YILLARA

 • Mustafa Bay
  Mustafa Bay 28.10.2021 - 20:02

  Cumhuriyet, fazilettir...
  Nice 98. yaşlara dileği ile Cumhuriyet Bayramınızı gönülden kutlarım!

  Mustafa Bay

Toplam 66 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Başkaları

  Eylem Falso

  01.04.2022 - 15:15

  Sevmek yada sevilmek bir ihtiyaçtır, insan her şeyden umut kesebilir ama sevgiden asla hele sizin gibi hayatının baharında bir hanım efendi sevmekten asla umudunu kesmemeli karamsar olmamalı... sevmekten bahsetmişken sevgiler olsun size

 • Tutarlı Söz

  Bedri Tahir Adaklı

  01.03.2022 - 11:37

  güzel bir şiir okudum kutlarım

 • Hiç bi farkımız yoktu (neçe)

  Selda Yetişoğlu

  23.02.2022 - 00:03

  Oysa aynı bozkırın cocukkarıydık
  Sevincimiz kederimiz birdi
  Aynı türküyle ağlar
  Aynı havayla horana dururduk
  Ben gün batımını sen gün doğumunu sevsende
  Akşam kızilinda ve tamda buluşturduk
  E bizuk saatte günde iki kez doğruyu gösteriyorduya hani...

Toplam 3929 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR

Toplam 196 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR