Osman Akçay Antoloji.com

Osman Akçay

Ankara Kızılcahamam ilçesinin Yukarıkese köyü, 1968 doğumludur. İlkokul öncesi çocukluğu köyde geçmiştir. İlk, orta ve liseyi Ankara’da okumuştur. Bu yıllar esnasında Dikmen Keklik Pınarı'nda bir gecekonduda yaşamıştır. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdikten sonra yüksek lisans ve doktorasını Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Kazaların Çevresel ve Teknik Anabilim Dalında tamamlamıştır. Alanının ülkemizdeki ilk akademisyenleri arasında yer alır. Ayrıca 1996 yılında Almanya'da ileri şürüş öğretmenliği eğitimi almıştır.

Trafik bilimi alanında yayınlanmış beş kitabı, altı editörlük ve koordinatörlük yaptığı kitap, iki tez çalışması, 25 makale ve bildirisinin yanı sıra basıma hazır iki kitabı bulunmaktadır. Bu kitapları arasında yer alan Trafik ve İlkyardım Eğitimi 1 ve Trafik ve İlkyardım Eğitimi 3 kitapları Milli Eğitim Bakanlığınca uzun yıllar boyunca 6. ve 8. sınıflar için zorunlu ders kitabı olarak okutulmuştur.

Şairin şiir ve öyküleri birçok internet sitesi ile edebiyat, sanat, kültür ve şiir dergilerinde yayınlanmıştır.
..

Devamını Oku

Toplam 7413 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • Bunu Dinliyorum

  24.12.2022 - 02:44

  Allah yâr yâr

 • ateist

  05.12.2020 - 23:21

  Ben bir Müslümanım. Kim neye inanır veya inanmaz kendisini ilgilendirir. Ancak şunu ifade etmeliyim ki, bir İspanyol film yönetmeni olan Luis Buñuel'in 'Tanrı'ya şükür ben bir ateistim' cümlesinin yarım asrı geçen ömrümde duyduğum en tuhaf cümle olduğunu söyleyebilirim.

 • Palindrom

  19.05.2020 - 13:19

  Palindrom, tersten okunuşu da aynı olan cümle, sözcük ve sayılara denilmektedir. ‘Ey Edip Adana'da pide ye’ cümlesi en meşhur Palindrom Türkçe cümledir. Yine yakın zaman önceki 02.02.2020 tarihi de palindromdur.

Toplam 20 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR