İsmail Sağır Antoloji.com

1968 yılında Kahramanmaraş'ın Andırın İlçesinde doğdu. Sırası ile Kabaklar Köyü İlkokulu, Darıovası Orta Okulu, Kadirli Lisesi, Siirt Eğit. Yük. Okulunu bitirdi, A.Ü’de Sosyal Bilimler Dalında Lisansını tamamladı. Halen Uzman Öğretmen olarak görev yapmaktadır.
Zülfiye Hanım ile evli olan şairin Fatih ve Alperen adında iki erkek çocuğu vardır.
Görev dışındaki zamanını yağlı boya resim yaparak, Müzik yaparak, Şiir yazarak, Kitaplar hazırlayarak ve Spor aktiviteleriyle değerlendirmektedir.
İlk yağlıboya resim sergisini Mersin İlinin Mut İlçesinde 2005 yılında açtı.
SAĞIROZAN mahlasıyla sazı ve sözü ile sahnelere çıkmakta olan İsmail SAĞIR’IN çok sayıda türkü çalışması vardır.
İlköğretim okulları için hazırladığı ve 2007 yılında çıkardığı “Belirli Günler Ve Haftalar” Kitabı ilgi görünce cesaretlenen İsmail SAĞIR, yazılarını kitaplaştırmayı amaç edinmiştir.
Bu amaçla şu ana kadar onlarca kitap çıkaran İsmail SAĞIR, şiirlerini çeşitli dergi ve gazetelerde de yayınlamaktadır. Yayınlamaya hazırladığı ancak henüz basılmayan çalışmaları bulunmaktadır.
..

Devamını Oku
 • Hamiye Gül
  Hamiye Gül 15.06.2024 - 21:15

  Kurban Bayramı 'nız kutlu olsun şairim.

 • İbrahim Kavas
  İbrahim Kavas 24.11.2020 - 10:53

  Değerli şairimiz -rahmetle anıyorum- C. Atıf Kansu'nun "Dünyanın Bütün Çiçekleri" şiirinden esinlenerek "yurt bahçıvanları" olarak yorumladığım, bende emeği olan elleri öpülesi değerli öğretmenlerimin, öğretmen arkadaşlarımın, bayrağı bizden devralan genç öğretmenlerimin öğretmenler günü kutlu ols ...

 • Mustafa Bay
  Mustafa Bay 19.05.2020 - 11:03

  Türk'ün bağımsızlık ateşinin yakıldığı, direncin, iradenin ve yeniden dirilişin bayramı olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, değerli şahsınızı sevgiyle, saygıyla selamlarım..

Toplam 207 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 10180 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR