Canan Ereren Antoloji.com

İstanbul'un Bakırköy içesinde dünyaya geldim. İlk, orta, lise tahsilimi Sakarya'da tamamladım, lise yıllarında Müzik öğretmenim rahmetli Mustafa Karaahmetoğlu'ndan piyano dersi alarak okulunu yıl sonu etkinliklerinde temsil ettim,1977 yılında o zamanlar adı T.Emlak Kredi Bankası olan kurumda Bankacılık mesleğini icra ettim 2000 yılında emekli oldum. Bir erkek evlat annesiyim.(SATSO) Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde Şefimiz Münevver Şenduran İtil eşliğinde Türk Sanat Müziği topluluğunda TSM icra ettim ve sunuculuk görevini üstlendim, şefimizin Ankara'ya yerleşmesi sonucu ayrıldım, Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde Dr. Udi Ferdi Koç'dan solfej dersi aldım ve TSM koro çalışmalarını sürdürdüm,koromuzun gereken sahiplenmeyi alamaması sonucu topluluğumuz dağıldı, ekim 2012 tarihinden itibaren Sakarya Musiki Derneğinde TSM çalışmalarını 2015 şubat ayına kadar sürdürdüm.1.03.2017 Tarihinden itibaren Özüşen Türk Sanat Müziği korosunda Şefimiz Akif Özüşen eşliğinde çalışmalarımı bir sezon sürdürdüm sunuculuk görevini üstlendim Sn:Özüşen'in Ankara'ya yerleşmesi sonucu çalışmalarımız son buldu.

Emekli bankacıyım,Sakarya Yazarlar Şairler Derneği,Atatürkçü Düşünce Derneği ve
İLESAM üyesiyim. 'Buz Çiçeğim' ve 'Semadan Yıldızlar Bize yağsaydı' isimli şiirlerim Sn:Ersin Kayışlı tarafından',Ömrümün kalan günleri' isimli şiiri Müberra Değer tarafından bestelendi,düzenleme ve seslendirmesini Erol Güldiken gerçekleştirdi. "Saklıyorum sevgini mücevher gibi "isimli şiirim Sn:Osman Göçmen tarafından bestelendi ve seslendirildi.

"Kıyıya vuran sessiz dalgalar" isimli ilk şiir kitabım haziran 2014 tarihinde Beşiz yayınlarından çıkmıştır

..

Devamını Oku
 • Canan Ereren
  Canan Ereren 08.04.2018 - 16:46

  Sevgili arkadaşlarım 166 şiirim "Kıyıya vuran sessiz dalgalar" isimli şiir kitabım 2014 yılında Beşiz yayınlarından çıktığı için şiir listemden kaldırdım,124 şiirim ise 2.şiir kitabımda Nisan 2018 tarihinde "Yalnız yolculuğun aheste seyri" adı altında yine Beşiz yayınlarından çıkmıştır,bilgileriniz ...

 • Adnan Yamaç
  Adnan Yamaç 09.02.2018 - 01:12

  Değerli şair arkadaşımız Canan Hanım,
  Adnan Yamaç Şiir Grubumuza hoş geldiniz...Adnan Yamaç

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 03.01.2018 - 23:32

  * KUTLAMA *

  Saygın gruplar arkadaşım Bayan Canan Ereren

  ** İçtenlikle Yeni Yılınız Kutlar...2018 Yılının size Esenlik ve Mutluluklar Getirmesini Dilerim...**

Toplam 294 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 8834 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR