Canan Ereren Antoloji.com

İstanbul'un Bakırköy içesinde dünyaya geldim. İlk, orta, lise tahsilimi Sakarya'da tamamladım, lise yıllarında Müzik öğretmenim rahmetli Mustafa Karaahmetoğlu'ndan piyano dersi alarak okulumu yıl sonu etkinliklerinde temsil ettim,1977 yılında o zamanlar adı T.Emlak Kredi Bankası olan kurumda Bankacılık mesleğini icra ettim 2000 yılında emekli oldum. Bir erkek evlat annesiyim.(SATSO) Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde Şefimiz Münevver Şenduran İtil eşliğinde Türk Sanat Müziği topluluğunda TSM icra ettim ve sunuculuk görevini üstlendim, şefimizin Ankara'ya yerleşmesi sonucu ayrıldım, Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde Dr. Udi Ferdi Koç'dan solfej dersi aldım ve TSM koro çalışmalarını sürdürdüm,koromuzun gereken sahiplenmeyi alamaması sonucu topluluğumuz dağıldı, ekim 2012 tarihinden itibaren Sakarya Musiki Derneğinde TSM çalışmalarını 2015 şubat ayına kadar sürdürdüm.1.03.2017 Tarihinden itibaren Özüşen Türk Sanat Müziği korosunda Şefimiz Akif Özüşen eşliğinde çalışmalarımı bir sezon sürdürdüm sunuculuk görevini üstlendim Sn:Özüşen'in Ankara'ya yerleşmesi sonucu çalışmalarımız son buldu.

Emekli bankacıyım,Sakarya Yazarlar Şairler Derneği yönetim kurulu üyesi, ve İLESAM üyesiyim. 'Buz Çiçeğim' ve 'Semadan Yıldızlar Bize yağsaydı' isimli şiirlerim Sn:Ersin Kayışlı tarafından',Ömrümün kalan günleri' isimli şiiri Müberra Değer tarafından bestelendi,düzenleme ve seslendirmesini Erol Güldiken gerçekleştirdi. "Saklıyorum sevgini mücevher gibi "isimli şiirim Sn:Osman Göçmen tarafından bestelendi ve seslendirildi.
"Kıyıya vuran sessiz dalgalar" isimli ilk şiir kitabım haziran 2014 tarihinde Beşiz yayınlarından ve
ikinci şiir kitabım “Yalnız yolculuğun aheste seyri” Nisan 2018 tarihinde yine Beşiz yayınlarından çıkmıştır
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 28.09.2018 - 19:33

  Sitemizdeki Gruplarımızın Saygın Üyelerinden Bayan Canan Ereren

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

 • Canan Ereren
  Canan Ereren 31.08.2018 - 19:29

  Sevgili arkadaşlarım Ben de susmayı öğrendim başlıklı yazım 18.08.2018 tarihinde Sakarya Yenihaber gazetesinde gazeteci yazar şair Sn:Ömer Emecan tarafından yayınlanmıştır.

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 15.06.2018 - 23:46

  Saygın Şaire-Yazar arkadaşım Bayan Canan Ereren
  Nisan 2018 tarihinde vizyona giren * Yalnız Yolculuğun Aheste Seyri * adlı Şiir Kitabınızı Kutlar
  Sitemiz ve Sanat Dünyamızda size sonsuz başarılar dilerim.

Toplam 296 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 8906 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR