İbrahim Kurt Antoloji.com

Değerli dostlar son dönemde yazdığım Canan şiirleri için dedikotu yapan kişiler olduğunu öğrendim , o kadar ki bir bayan çıkmış o şiir yazılan Canan benim demiş ,YANİ O KADAR ÜZÜLDÜM Kİ BU ÜZÜNDÜMÜ BURADAN ARZ ETMEM MÜMKÜN DEĞİL , şu gerçeği arz ediyorum , CANAN DİYE BİRİ YOK , BENİM CANAN DEDİĞİM OKULDAN yani seneler önce lisden AŞIK OLDUĞUM BİRİ VAR İSMİ CANAN DEĞİL O NUN İSMİ BENİMLE MEZARA KADAR GİDECEK, BİR DUYGU İNSANINA , BİR SEVGİ ADAMINA YAKIŞAN BU, KİMSE YALANDAN YERE ÇAMUR ATMASIN LÜTFEN İNANMAYIN, KİM NE SÖYLÜYOR İSE SÖYLESİN , BANA SORUN, BEN SİZE GERÇEĞİ SÖYLERİM
, BEN GÜNLÜK HAYATIMDA DA ÇOK MERT BİRİYİM ÖZELLİKLE MESLEKDAŞLARIM BUNU BİLİİR !!!!!!!!!!!!,,,,,1961 yılında Trabzon da doğdum Eskişehir üniversitesi işletme fakültesi,işletme bölümünü mezunuyum. T.C. Ziraat Bankasında müdür olarak çalıştım 29 yıl 3 ay hizmetten sonra emekli oldum. Çok küçük yaşlarda şiire ilgim vardı ve yazamaya başladım, 16 meslek ödülüm, 7 şiir ödülüm var. Halk ozanları geleneğini,yeni hececiler tarzında devam ettirmeye çalışıyorum. Anadolu Antolojisi Kitabında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kitabında toplam 50 yakın şiiri yayımlanmıştır. 3 Şiirim şarkı,bir şiiri Türkü olarak bestelenmiştir., On ayrı ilde Ziraat Bankası Müdürü olarak çalıştım,Anadolu ozanları üzerine araştırmalarım var, iki Edebiyat fakültesi öğrencisi hakkımda mezuniyet tezi hazırladı.iki yüz e yakın şiirim var, 1974 yılında henüz orta okulu bitirince daha çocuk olmama rağmen Aşık Veysel i ziyaret için bir arkadaşımla Trabzon dan Sivas ın Şarkışla ilçesi, Sivri alan köyüne gitmeye karar verdik , Anadolu da bir çok halk ozanını ziyaret ettim. Çok iddialı değilim ancak çok güzel şiirler yazacağıma inanıyorum. Saygılar.
..

Devamını Oku
 • Gül Başpınar
  Gül Başpınar 29.11.2017 - 09:15

  Ey Mustafa’m…
  Ey Canım...
  Ey Canım Sevgilim...
  Ey En Sevgilim...

  Bugün takvimler der ki;
  Gül’ün sevdası geliyor!
  Gül kokusunu sevdiren geliyor!
  Gel, ey sevdası güzel!
  Gel!
  Aşkıma aşk ol da gel!
  Gel Efendim!
  Gel!

  Sen ki, güllerin efendisi Ahmed’sin!
  Sen ki, sevgililer sevgilisi ...

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 23.10.2017 - 19:48

  Grup arkadaşımız Sayın İbrahim Kurt

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  * Mustafa Kemal Atatürk Birliği MKAB *

 • Fulya Aras Koca
  Fulya Aras Koca 28.09.2017 - 23:58

  Kızımın voleybol turnuvası için Sinop'a gittim. Gitmişken bir kaç saatliğine de müzeye de ziyarette bulundum. Bir kaç saat yetmedi. Tam bir gün kaldım. Fotoğraf çektim. Çekemedim. Gördüğüm hiç bir şey kadraja sığmıyordu.
  Çığlıklar halen parmaklıklar ardından Karadeniz'i dalgalandırıyordu.
  İnsanlı ...

Toplam 188 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Bir mülteci hıçkırığı daha kulakta - Garip Çoban

  Engin Demirci

  14.12.2017 - 17:39

  Engin hocam şiir duyguların kaleme alınırken ne kadar anlamlı ifadeleri kullandığını şiirin tamamını okuyunca okuyucu olarak anlıyorum , güzel bir çalıuş sizi ve şiirinizi kutluyorum

 • Hakkını Helal et Oğlum

  Nadire Gülçiçek

  14.12.2017 - 17:36

  Ne kadar duyarlı bir konuda yazılmış mısralar insanı sorumluluğun duygusu en güzel duygudur sizi ve şiirinizi kutluyorum saygılar.

 • *** Dertli Sazım ***

  Bülent Baysal

  13.12.2017 - 22:37

  Sensiz yaşam hayat bin bir bilmece
  Usandı sözçükler yılgındır hece
  Ne günüm gün benim ne gecem gece
  ----Sorma gülüm sorma nasıl olayım
  ----Bunca derde derman nerden bulayım----------İbrahim Kurt

  -Bülent hocam
  bu günde forundayım okuduğu her şiir ayrı bir ilham veriyor helede sizin bu ...

Toplam 9321 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • bedelli askerlik

  03.12.2014 - 23:56

  Bu benim düşüncemdir, düşünce suç ise hemen en yakın karakola gidip Teslim olurum. BEDELLİ ASKERLİĞİ ÇIKARANLAR YANİ YASAL HALA GETİREN BEDELLİYE FIRSAT VERENLER, İLE O BEDELLİ ASKERLİKTEN YARARLANMAK İÇİN MÜRACAAT EDENLER , BU ÜLKENİN EN BÜYÜK VATAN HAİNLERİDİR.

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR