Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • süleymancı12.05.2009 - 21:42

  süleymanlılık HÜVESİ HÜVESİNE ASHAB-I KİRAM YOLUDUR...

  ANLAYANA...

 • süleymancı12.05.2009 - 21:40

  Süleymanlılık HÜVESİ HÜVESİNE ASHAB-I KİRAM YOLUDUR demektir.
  tüm yorumları okudum. ilimden nasipleri olan ve iman etmiş kimselere slm olsun. yaptıkları iyi niyetli yorumlar için tşkkürler.
  ey ilimden nasibi olmayan cahiller size de ne diyeyim allah(cc) hidayet nasip etsin. aslında kendimi zor tutuyorum şu yorumlara. be gafil darul harp diye bir yere hüküm verilince oradaki insanlar kafir mi sayılmış olur? böyle bir saçmalık olabilirmi? türkiyede zina suçu resmi olarak şuçtan düşürülmedimi? cuma hutbelerinden inneddine indellahe el islam ayti celilesi kaldırılmadı mı? sen hangi memlekette yaşıyorsun? DİYALOG başlığı altında amentümüz ortak sayılmadı mı? sen ne biçim müslümansın ki halinden haberdar deyilsin? sen bu ülkede ALLAH(cc) demenin bile yasak olduğu birdevir yaşandığından haberdarmısın? sen ne biçim müslümasnın? ben yıllardır -ki o çocukluğumdan başlayıp dr oluncaya kadar talebelik olarak sürmüştür- bu cemaatin içindeyim hataları yok deyil elbette var ama bunlar beşeri hatadır. yoksa şer-i şerife aykırı zerrelerini görmedim. ayrıca söylermisin bizi kafirler sınıfına koyarker şunu düşünmedinmi? :
  BU İNSANLAR BEN DAHİL HERKESİN HAYATINI YAŞADIĞI BİR ESNADA HAYIRLARLA İNSANLARA EHLİ SÜNNET YOLUNU ANLATIYOR ACABA KAFFİR DEMEK DOĞRUMU?
  veya şunu da mı bilmekten acizsin? :
  elhamdülillah müslümanım diyene kafir demek kişiyi küfre sokar. sen bu güzide insanlara nasıl laf atarsın? herkesin zina peşinde koştuğu bir devir de on binlerce delikanlıyı harama bile bakmaktan beri kılan bir topluluk bu.
  Onların sohbetlerinde Allah(cc) anılır ve rasulü(sav) anılır bütün ümmeti muhammede ve peygamberlere kuran-ı kerim okunup hediye edilir.
  sen bir müslümansan şu yorumundan utanmadınmı? devam mı edeceksi,n bu gafletine be adam kendine gel. yarın keşge diyeceksin keşge en azından islama hizmet edenleri sevebilseydim... fakat ordan geriye dönüş yok bilesin. unutmayın biz birşeyi iddia ediyorsak bir temele dayanırız da söyleriz sen içerisinde allah demenin yasak olduğu bir devlete islam devleti diyorsan deye dur...
  sizin gibi gafiller yüzünden hz Allah bu topluluğu gönderdi. tavsizye ederim surei maide ayet 54 ve 55 iyi oku. olurya belki sana birşeyler ifade eder.
  senin dostların kim bizim dostlarımız kim? sen kimleri seviyorsun biz kimleri seviyoruz? sen kimi anarak yatıp kalkıyorsun peki ya biz?
  Rabbim hepimize rahmet etsin ne diyeyim. şayet bir kusurum olmuşsa ben bir kulum Rabbimse Ehamerrahimin dir. onun affına sığınırım. bu güzide insanlara çamur attığınız yeter susun artık susun siz ulusanızda BU KERVAN YÜRÜYECEKTİR BİİZNİLLEH..........iNNE LİLLEHİ VE İNNE İLEYHİ RACİUN....