Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Affan Dede
Affan Dede

Ne olurdu kokunun da fotoğrafı olsaydı / sesin fotoğrafı, / boşluğun fotoğrafı / parmak uçlarındaki karıncanın, ruhtaki üşümenin...// ölüm kimseyi bu kadar yalnız bırakmazdı. [Şükrü Erbaş]

 • şiir11.02.2022 - 23:10

  Şiir, suçluların kendini affettirme çabasıdır. Ve şair de genellikle dil cambazı sahtekardır.

 • küba13.07.2018 - 03:23

  Kübaya giden.. gittiği yerde kalsın.. gelmesin. Lüzumu yok..

 • serbest kürsü07.04.2018 - 05:04

  İşin aslı şudur: Bu ülkenin insanları, ne zaman ki, ferdi menfaatlerini bırakıp "Biz, çalmadan-çırpmadan yapan, yalan söylemeyen, kayırmacılık yapmayan,ahlaklı-erdemli-adaletli olmayan hiç kimseyi-gurubu-güruhu-oluşumu-partiyi desteklemeyiz. Tek kriterimiz budur" derse ve bu yönde çaba sarfederse, işte o zaman düze çıkarız. Unutmayın ki, fiilen var olan partilerin hiç birinin tüzüğünde "Önce ahlak ve maneviyat" maddesi yoktur. En sağdan en sola hepsi böyledir. Partilerin tamamı yamuk yumuktur. Ve seçen de bizleriz. Biz adam olmadıkça haykırmak nafiledir..

  Aşağıda ki kör döğüşü hiç bir anlam ifade etmez ve zaten istenen budur..

  "Hâlâ akletmeyecek misiniz? " diyor Allah ve ben de aynı şeyi diyorum ve başka birşey demiyorum..

 • serbest kürsü06.04.2018 - 15:20

  Saadet Partisi görüntüde sağ parti gibi görünse de savundukları soldur. Kuran okuyan solcu olur. Ve tabii bu sol, kurana göre sol değildir. Beşeri anlamıyla soldadır. Çünkü savunduğu değerler solun da savunduğu değerlerdir. Yani aslında solcular iç dünyalarında sadece Allah'ı ötelemişlerdir..veballeri kendilerine tabii. Ama savundukları kuranda öteden beridir savunulan şeylerdir.

 • şiir26.10.2017 - 22:44

  Çok basit.. Aynı bir sözü hiç kimsenin söylemdiği şekilde söyleyebilmektir şiir. Örneğin, "Çok güzelsin" rutin cümlesi yerine, " Sana bakmak, bir mucizeyi anlamaktır" demek gibi.