Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Septik Kardelen
Septik Kardelen

YÜZ DAHA VERSEN YÜZ UMAN YÜZLER BİLİRİM,YOKUŞLARA KARDEŞ OLAN DÜZLER BİLİRİM, DÜNYA ÖKÜZÜN ÜSTÜNDE DERLER AMA, DÜNYANIN ÜSTÜNDE NİCE ÖKÜZLER BİLİRİM...N.F.K.

 • mutluluk21.03.2009 - 22:38

  MUTLULUĞUN 4 KELEBEĞİN HİKAYESİ İLE TANIMI....

  Dört kelebek ateşin gerçek sırrına ulaşmaya karar verdiler…
  İlk kelebek ateşin uzağından geçip gelir ve şöyle der;
  “ateş aydınlatan bir şeydir.”
  Bu gerçeğin tam bilgisi değildir…
  İkinci kelebek ise biraz daha yaklaşıp döner ve şöyle der;
  “Ateş ısıtan bir şeydir.”
  Bu da gerçeği anlatmak için eksiktir.
  Üçüncü kelebek ateşe iyice yaklaşır, alevler kanatlarına değer geçer ve döndüğünde, “işte ateşin gerçek bilgisi” der. “ateş yakıcı bir şeydir.”
  Dördüncü kelebek bununla yetinmez.
  Ateşin çevresinde döner,dolanır,kavrulur ve birden bire ateşin içine dalarak bir an parladıktan sonra, alevlerin içinde görünmez olur…
  Ateşin gerçek bilgisini anlayan tek kelebektir o…
  Ancak bunu diğer arkadaşlarına anlatacak durumda değildir…
  Anlatmasına gerekte yoktur…
  Hiç kimse ateşin ne olduğunu başkasının anlatmasından öğrenemez… Ateşe ancak dokunarak öğrenilir, onun ne olduğu…
  Hepimiz bu öyküdeki dördüncü kelebek olmayı düşlüyor ama ömrümüzü diğer üç kelebek gibi tamamlıyoruz

 • sahte hayatların insanları20.03.2009 - 15:01

  HAYATTAKİ GERÇEKLERİ İNKAR EDİP, KENDİLERİNE YARATTIKLARI FANUSTA YALAN BIR HAYATI YASAMAYA CALISANLARDIR.. HIC BIR ZAMAN SAHIP OLMADIKLARI ÖZELLİKLERE SAHİP GÖRÜNEN,ANLAMINI BILMEDIGI KELIMELERE,DUYGULARA DESTANLAR DIZEN, GERÇEKLERLE YÜZ YÜZE GELİNCE DE DUVARA TOSLAYANLARDIR.
  ÖZETLE NE OLDUĞU GİBİ GÖRÜNEN NE DE GÖZÜNDÜĞÜ GİBİ OLANLARDIR...

 • annelik20.03.2009 - 14:46

  SADECE İNSANLARA DEĞİL DOĞURGAN BÜTÜN CANLILARA ALLAHIN VERDİĞİ BİR ARMAĞANDIR ANNELİK.HAYATINI MİNİK BİR CANLIYA ADAMAKTIR,ONU KENDİ HAYATINDAN ÖNDE TUTMAKTIR.KARŞILIKSIZ VERMEKTİR,UYKUSUZ KALMAK AMA BUNDAN ŞİKAYET ETMEMEKTİR. KİŞİLİKLİ,KALİTELİ,EĞİTİMLİ,DÜŞÜNEBİLEN,SORGULAYABİLEN,KENDİNE YETEBİLEN BİREYLER KATMAKTIR HAYATA... PAYLAŞMAKTIR... SADECE DOĞURMAKTA DEĞİL BAKMAK BÜYÜTMEKTİR. BIR TEK KENDI EVLADINI DEGIL BUTUN COCUKLARI SEVMEKTIR. ANNELERİ ANLAMAK,HAK VERMEKTİR. HERKESİN SAHİP OLMADIĞI VASIFLAR TASIMAKTIR.. TÜM GERÇEK ANNELERE SAYGILARIMLA.

 • narsist14.03.2009 - 13:13

  NARSİST; KENDİLERİNİ ÖNE ÇIKARMAK VE HERŞEYİ İSTEDİKLERİ ŞEKİLDE YÖNLENDİRMEK İÇİN BAŞKALARINDAN YARARLANMAYA ÇALIŞAN,HİÇ BİR ZAMAN DOYMAYAN KİŞİLERDİR. ASLINDA ÜSTÜNLÜK SERGİLESELERDE ASLINDA İÇLERİNDE DERİN BİR GÜVENSİZLİK GİZLİDİR.KENDİ MUTLULUKLARINDAN ÇOK BAŞKA İNSANLARIN DÜŞÜNCELERİNİ VE ONLARA HAYRANLIK DUYMASINI ÖNEMSEDİKLERİNDEN HİÇ BİR ZAMAN TATMİN OLAMAZLAR VE BU YOLDA KİŞİLİKLERİNDEN ÖDÜN VEREREK GERÇEK OLMAYAN, BALON İMGELERİN ARKASINA GİZLENİRLER.
  MİTOLOJİK KİŞİLİK NARKİSSOS TAN ETKİLENEREK NARSİSİZM RETİMİNİ İLK SIGMOND FREUD KULLANMISTIR VE ASLINDA BİR HASTALIKTAN ÖTE BİR DRAMDIR...