Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • Kenan Temiz05.07.2009 - 02:05

  Kenan Temiz Elazığlıdır Bingöllü Felan Deyildir Bilmeden Yorum Yazmayın İlk Albümünü Elazığ Yalçın Plakdan Yapmışdır İbrahim Tatlısesin Örnek Alarak Şarkılarını Okuduğu Bir Sanatçıdır Son Zamanlarda Bazı Zihniyeti Bozuk Kişiler Tarafından Albüm Resmi Bazı Pis İşlere Alet Ediliyor Ama Bunu Yapanlar Bilmiyorki Alay Etmeye Çalşdıkları Kişi Babalarının Dedelerinin En Sevdiği Sanatçılardandır..

 • abdurrahman önül04.03.2009 - 11:13

  Arkadaşlar bazı arkadaşlar abdurrahman önül hakkında alaksız uydurma mesajlar yazmışlar. Onlara Şöyle Bir HAtırlatmamız Olacak.
  bdurrahman önüldeki ses kimde olsaydı küçüklükten ilahi camiasına girmezde türkü arabesk camiasına girerdi.
  Ama abdurrahman önül sesini Allah yolu için kullanıyor.
  İnanınki arabesk camiasına girseydide bir mahsun bir ibo gibi bir sanatçı olurdu Elinizi vijdanıza koyun abdurrahman önül olmasaydı insanlara ilahiyi kim sevdirecekti abdurrahman önül olmasaydı zikirli ilahi bu kadar tanınmayacaktı abdurrahman önül olmasaydı insanlar ancak yeşil pop denilen ezgileri ve yaşlı dedelerden ilahileri dinleyecekti.. Tabi buda insandaki ilahi dinleme aşkını bitirecekti
  Ama abdurrahman önül bu camiaya girdi ve zikirli ilahiyi muhafazakar kesime Remiksli ilahiyi ve müzikli ilahileride bütün insanlara ve gençlere sevdirdi
  Gençlerin ilgisini çekti onları popdan aşk arabeskinden uzaklaştırararak remiksli ilahiye ve Allah aşkı arabeskli ilahiye döndürdü.
  Bugun ilahi piyasasında ben ilahiciyim diyerek dolaşan çoğu kişiyi abdurrahman önül tanıtmıştır
  Zaten abdurrahman önül çıktıktan sonra zikrli ilahi tanındı ve bugunki ilahiciler bu tarzdan ilham alarak piyasayaa girdiler
  a.önül 18,19 yıldır bu camianın içerisinde kimse onu bitiremedi 5 yıldır kesin olarak hiç bir tarika bağlılığı yoktur
  Aslında A.Önül hiç bir tarikata yıllardan beridir bağlı deil hepsine Allah yolunda giitikleri için ilahi yapıyordu
  Dikkat ederseniz 90 lı yıllardaki kasetlerinde de konyevi menzil ve kadiri ilahisi var
  2000li yıllardaki albümlerindede var..
  Sözlerimi bitirmeden önce son olarak bunu söyleyeyim sevmeyenler dinlemesinler ve sitemize girmesinler yani kimse kimseye muhtaç del başka sanatçıları dinlesinler..

  Son Olarakda Doğruluk Ekseni Kardeşime Bir Sözüm Olacak Sözlerine Dikkat et Abdurrahman Önülü Sevmeye Bilirsin Ama Onu Sevenlere Onun Sayesinde Doğruyu Bulanlarada İftira Atma Eyer Gerçek Müslümansan İfitra Atmassın... TABİ ANLAYANA! ! !