Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • adolf hitler 11.03.2008 - 02:14

  kitabının bir kısmını okudum. parlamenter sisteme karşıdır. o sistemde kimse sorumluluk almaz, bu yüzden diktatörlük tek geçerli sistemdir der. bence ırkçı değildi ama ırkçılığı almanları ateşlemek için kullandı. bir çok yahudi, ırkçılık yapmasaydı biz de onun peşinden giderdik demiştir. hatta kimileri herşeye rağmen peşinden gitmiştir (bkz israilli naziler) . hitabet sanatında çok ama çok iyiydi. 'öfke de bir hitabet sanatıdır' terimini siyasete belki o kazandırmıştır. aslında çok efeminedir. nazi işaretini bile bir hanımın el sallaması gibi yapardı. hatta en büyük generalinin ona aşık olduğu söylenir.

 • tahammül04.03.2008 - 05:44

  sansüre tahammül etmek ne zormuş

 • ateist04.03.2008 - 05:42

  ateist, 'ateist' başlığına girip de, ateistlerin yazdıklarına tahammül edemeyenlere tahammül edendir.

 • che guevara13.02.2008 - 11:56

  bir biografide okumuştum. che iyi bir askerdi ama iyi bir ekonomist değildi derler. küba devrimi bittiğinde, merkez bankasının müdürü che guevara olmuş. kimilerine göre hiç parlak olmayan bu kariyer hamlesi şu şakayla anlatılırmış:

  Devrim bittikten sonra, bir toplantı sırasında fidel 'kim iyi bir ekonomist' diye sorduğunda che ayağa kalkmış. kulağı iyi duymayan che soruyu 'kim iyi bir komünist' anlasa da, artık ayağa kalmış olduğu için küba bankasının başına geçmiş.