Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • Recep Tayyip Erdoğan29.07.2004 - 16:26

  BİZİ YÖNETENLERİN MARİFETLERİ....

  Yemin edenler ve! ....
  Yeni dönem başladı. Recep Tayyip, cebinde başbakan adayıyla köşke giderken, ince hesabın peşinde. Kim olursa olsun, ne olursa olsun, söylediğinden çıkmayacak, harfiyen ona uyacak kalıp üzerinde netleşmişti.Hem sağa, hem muhafazakar kitleye hitap edecek, emir demirci anlayış taşındığı yerin diyetini bir şekilde ödeyecek! . Ama tablo açık, görünen köy kılavuz istemiyor.

  AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi'ndeki yolsuzluklar nedeniyle çeşitli davalarda birlikte yargılandığı ve milletvekili adayı yaptığı tüm eski bürokratlarını meclise taşıdı. İrticai faaliyetleri nedeniyle üniversiteden atılan profesörler ile Hizbullah, IBDA-C gibi kökten dinci terör örgütü üyesi sanıkların avukatlığını yapan Mehmet Ali Bulut da milletvekili seçildi.

  Erdoğan, birkaç avukatı ile belediyeden beri yakınından ayırmadığı danışmanlarını milletvekili seçtirdi. 363 kişilik AKP Meclis grubundan örnekler söyle:

  İdris Naim Şahin (İstanbul) : Erdoğan'ın belediyeden eski genel sekreter yardımcısı. Akbil yolsuzluğu davasında sanık.

  Hüseyin Beşli (İstanbul) : Belediyede eski, genel merkezde mevcut danışmanı.
  Eski IGDAS Yönetim Kurulu üyesi. IGDAS sanıkları arasında yer aldı. Bir dergide 'Kadın erkek eşitliği bir fitnedir. Kadın önce sunulmuş bir varlık olduğunu kabul etsin. Boyu da kısadır. Kadın cinsellikte hep alttadır' makalesiyle gündeme geldi.

  Aydın Dumanoğlu (Trabzon) : Eski Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü. YÖK Denetleme Kurulu'nun raporunda, kökten dinci elemanları önemli mevkilere atamak, kökten dinci kadrolaşmaya destek olmakla suçlandı.

  Beşir Atalay (Ankara) : Eski Kırıkkale Üniversitesi Rektörü. Laiklik karşıtı davranışlarda bulunduğu ve tarikatçı kadrolaşmaya gittiği gerekçesiyle YÖK tarafından görevden alindi. YÖK, 'bir daha hiçbir üniversitede görev alamayacağı' kararını verdi.

  Mehmet Ali Bulut (Kahramanmaraş) : Hizbullah ve IBDA-C örgütlerinin sanıkları ile Ahmet Taner Kışlalı suikastinden mahkûm olan Tevhit-i Selam adli terör örgütü üyelerinin avukatı.

  Binali Yıldırım (İstanbul) : Eski Deniz Otobüsleri Genel Müdürü. Yakınlarına çıkar sağladığı gerekçesiyle görevden alindi.

  Adem Baştürk (Kayseri) : Eski belediye genel sekreteri. Albayrak ve IGDAS davaları sanığı.

  Hilmi Güler (Ordu) : Genel başkan yardımcısı. Eski IGDAS yöneticisi.. davanın sanıkları arasında yer aldı.


  Mustafa Açıkalın (İstanbul) : Eski genel sekreter. IGDAS soruşturmasında gözaltına alındı. Teşekkül oluşturmak, kamu kurumunu dolandırmak ve evrakta sahtecilikle suçlandı.

  Akif Gülle (Amasya) : Genel başkan yardımcısı. Eski belediye personel daire başkanı. 54 trilyon liralık bilboard yolsuzluğu sanıklarından.

  Selami Uzun (Sivas) : Eski kontrol daire başkanı. Albayrak davasında sanık.

  Nevzat Pakdil (Kahramanmaraş) : Eski IETT Genel Müdürü. Reklam ihalelerinde suçlandı.

  Halil Ürün (Konya) : İSKİ'de eski danışman. Yargi kararına aykırı hareket etmek ve Atatürk 'e hakaretten mahkûm oldu, cezası ertelendi.

  Mustafa Ilıcalı (Erzurum) : Eski APK Daire Başkanı. Zimmet, kamu kurumunu dolandırmak ihaleye fesat karıştırmak ve belediye bünyesinde oluşturulan çetenin üyesi olmakla suçlandı.

  Zülfü Demirbağ (Elazığ) : Eski yol bakim müdürü. Görevi kötüye kullanmak, zimmet, ihalelere fesat karıştırmakla suçlandı.

  Emin Şirin (İstanbul) : Nazlı Ilıcak 'in esi. Peyzaj ihalelerinde usulsüzlük gerekçesiyle DGM savcılığınca hakkında fezleke düzenlendi. Dolandırıcılıktan yargılandı, beraat etti.

  Recep Koral (İstanbul) : Eski Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı. Görevi kötüye kullanmaktan yargılandı.

  Mehmet Sekmen (İstanbul) : Eski Kartal Belediye Başkanı. Görevi kötüye kullanmak ve yolsuzluk suçlamasıyla görevden uzaklaştırıldı. Mahkeme kararıyla döndü, soruşturması devam ediyor.

  Hamza Albayrak (Amasya) :Belediye Teftiş Kurulu Başkanı. Amasya 2. sıradan milletvekili seçildi. Görevi kötüye kullanmak suçundan yargılanıyor..

  Mikail Arslan (Kırşehir) : Eski Büyükşehir Belediyesi Mesken Gecekondu Şubesi Müdürü. Kırşehir 2. sıradan milletvekili seçildi. AKBIL davası sanığı.

  E birde bunların üzerine birde tatlı su kurnazı Jet Fadıl var. Siirt’ tin bağımsızı. Kendisi kırmızı bültenle aranırken, meclise girince, insan düşünüyor, “bağlımsına haksızlık edilmiş! ” diye. Yeminler edildi, nutuklar atıldı, hepinize hayırlı olsun. A, Ke, Pe ile yeni dönem bakalım ne getirecek? ... Sadece bildiğim, tarikatçılar, şeyhler, müritler sırada. Hepsi oyun diyetinde. Şerbetin rengini bekliyor! ...

 • Recep Tayyip Erdoğan28.07.2004 - 11:43

  Çok konuşuldu aslında, nezaman, neşekilde Başbakan oldu? Gerçi dış Ülkelere yaranması daha Başbakan olmadan başladı hangi sıfatla gitti karşılarına, yada şöyle söylemek lazım Talabaninin dizlerine neden kapandı? Ödüllendiril dimi acaba? CHP yi ilk kuranların kökeninde ŞEREFSİZLİK var kelimesi ile Büyük öndere laf atan biri nasıl olurda Başbakan olabilir? Bu ülkede hapisten çıkan adama iş verilmezken, bu şahsiyete devlet yönetimi veriliyor bence bir ödüldür bu.. İlk değil yaptıkları Baş örtüsünü, Türbanı, her seçime alet eden, ortamı bulandıran istedikleri gibi at koşturan, Türkiyenin önemli Devlet kademelerine kendi adamlarını getiren, TRT den tutunda en yüksek yerlerde kendi çıkarları için adamlarını getiren bir zihniyet. Bir başbakan çıkıpta 'Bana aldığım maaş' yetmiyor nasıl diye bilir? Kendisi ki Ülkerin ortağı. Bir düğün yaptı ki harika e tabii başbakanada bu yakışır, koskoca devletin polisi ona hizmet edecek ne o Babakan kızını evlendiriyor, özel güvenlik tutmak zor geçim derdi var para yok, pardon maaş yetmiyor. Vaybe negüzel kandırıyor milleti evet Erdoğan bey değişti artık, hakaretlerini gizli yapıyor açık seçik değil tek değişiklik bu olsa gerek. Son tren kazasını bile örtpas etmeye çalışan biri, sorular karşısında basına kızıp su üstüne çıkmayı çok iyi bilen bir insandır sayın Erdoğan. Malum basında sadece bir kişinin tekelinde, ayağını kaydırı verir nemelazım Sayın Erdoğan bu, korkulur ondan. Başbakanlık yetkisin bu konularda çok iyi kullanır iyi bilir bu işleri.