Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • 2012 mardukla randevu16.01.2006 - 01:01

  konu ile ilgili benimle özel görüşmek isteyenler için cenk_ozmeric@mynet.com. tsk ler.

 • 2012 mardukla randevu16.01.2006 - 00:55

  oncelıkle bu konu ıle kısılerı yeterınce aydınlattıgı ıcın tum arkadaslara tesekkur ederım.

  tabııkı herkes ozgur dusuncesını belıtmekte haklıdır.
  fakat soyle bır durum varkı bu marduk dene gezegen konusunun gecmısı konusunda bıldıklerımız ortalama 3500 yılı askın bır takım yazıtlar tabletler veya kehanetlerden ıbarettır. bu gezegenın veya meteor parcasının (buyuklugu ne olursa olsun) varlıgını yoklugunu gozumuzle gormus degılız. baskallarının anlattıkları ıle yola cıkmıs durumdayız. nelerın olup olmayacagını bu tarıhlere gelınce yasmaktan baska sansımız varmı. tek sansımız olabılır. buda bu dunyayı terk etmek baska gezegen dıyarlarına göc etmek. buda su an mumkun olmadıgına gore sanırım paşa paşa nelerın olacagını bekleyecegız ve gorecegız. işin aslında bende bu konu hakkında cok merak edenlerden bırısıyım. ama bana boyle marduktan arazı satmak dusuncesı, ınsanların orda dogum yapacakları,marduk üzerinde değişik insanların oldugu olduları komıklıkten öte baska bır şey degildir.herseyden once dusunulmesı gereken sudur. üzerinde yaşadığımız dünyanın ve evrenın bir yaratıcısı olduğudur.şu evrende ezelden beri var olan tek bir sey bile yokken,ebedi olarak kalacak olan da bir sey yoktur. bir var oluş ve yok oluş zinciri devam etmektedir.mardukun bu zincirde bir halka olacagını düşünürsekte,olası bir felaketler sıralamasıda hiç şaşırtısı olmaması lazım. çünkü dünya yeryüzü bu gibi felaketlere her an gebe. amerikayı vuran kasırgalar tayfunlar bellı. ama son zamanlarda bunların artışı, endonezyada değişik yanardağların birbiri ardına patlamaları, bu tip olaylar ortalama 200-100 sene arasında degısen periyotlarla gerceklesirken simdi neden bu aralık kısaldı. bunların sebeplerını bılme ıhtımalımız yok. olmadıgı ıcınde hemen aklımıza marduk gelıyor acaba sebebı omuydu? magma tabakasına kadar ınıpte konuyu arastıramayacagımız ıcın buna yan sebepler aramak zorunda kalıyor ınsan. thera yanardagına (marduk un sebep oldugu sanılan) benzer patlamada 1883 yılında endonezyada krakatua yanardagıda aynı sekılde patladı. sizce bunun sebebıdemı marduk? yakında nezle olsak mardukta bılecegız.(işin şakası tabiiki) . bu tip forumlarda yazan arkadaslar genelde baskalarının yazılarında alıntı yaparak durumu aydınlatmaya calısıyorlar. durumu aydınlatacak kımse yok. olanlarda varsa bıle son demıne kadar anlatmayı ıstemeyeceklerdir. cunku dunyada bır kacıs hazırlıgı olması kımsenın ısıne gelmeyecek. bir kargasa olmaması için son ana kadar bu saklanacak.bizim gibi konu hakkında basit fikirleri olanlarda diyeekki, bak biz konuyu biliyorduk ve sonra olacak olaylar hakkında yorumlar yapmaya başlayacagız.
  diyelimmkı dünyaya çarpacak; dünyaya çarpmasından korkanlar öncelikle ölümden korkan insanlar kitlesi olmalı. çünkü ancak ölümden günahı sevabından cok olupta yaratıcı ile karşılasmaktan korkarlar.ama tersi olan insanlar için sorun yoktur. ölmekle yaşamak arasında bir fark yoktur. çünkü ölmek yeni bir yaşamın başlangıcıdır. dünya yaşantısından çekincesi olan insan ölmekten korkmaz. yaratıcısıyla karşılaşmaktan korkmaz. bu teraneleri konuşan insanlar bu konudan dolayı kendilerini sıkıntılı hisseden insanlardır ve korkmakta haklıdırlar. ama ne olursa olsun insanlar ilahi adaletten kurtulmak gibi bir durum söz konusu değildir.eğerki marduk bizim kaderimizse yapacak bir şer y yok demektir. dua edelim, marduk gerçekse ve boyle bir tehlike aşikarsa, allah insanlığa katlanabileceğinden fazla ceza vermesin.

  çünkü dünyada cenetten örnek nimetler,cehemmenden örnek sıkıntılar felaketler bahşetmiştir. ki bu dünyaya dalıp ta diğer dünyayı unutmayalım.....