Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • 007 Ajanlar10.06.2006 - 12:40

  İLKOKULDAKİ GÜNLÜK YOKLAMALARDAN BİRİ! :))))))
  - 214 Tahir!
  - burda!
  -158 Aydın!
  -burda!
  -007 James!
  -...
  -007 James!
  - Hocam, James'in izini Doğu Bloku ülkelerinden birinde kaybettik. sanırım deşifre oldu.size soran olursa böyle birini, tanımıyorsunuz

  MI6(Military Intelligence Section 6) (Askeri İstihbarat Bölüm 6) olarak bilinir.. Resmi Adı:(Secret Intelligence Service) (Gizli Haberalma Servisi)

  MI6 adı; geçmişte(1. ve 2.Dünya Savaşları) bu servisin askeri istihbaratın bir birimi olarak örgütlenmesinden gelir.Bugün resmi durumu ve hiyerarşik yapısı değişmesine karşın kamuoyunda bu adla anılmayı sürdürür.

  Birleşik Krallık'ın haberalma kuruluşlarından biridir.Görevi dış istihbarat faaliyetleridir. Bu konda tek istisna Kuzey İrlanda'dır.Stratejik durumu nedeniyle Kuzey İrlanda'da haberalma görevi MI6'ya aittir.

  RESMİ DURUMU VE HİYERARŞİSİ:

  Bugün Birlesik Krallık Savunma Bakanlığı altındaki Savunma Konseyin'ne bağlı hizmet verir.Ayrıca İçişleri ve Dışişleri bakanlıklarıyla da sürekli irtibat halindedir.Faliyetleri hakkındaki halka açık yayınları sansür yetkisi bulunur.Teşkilatın Genel müdürü dahil tüm çalışanlarınını kimlikleri gizli tutulur.
  Bu nedenle ajanlarına no. verme yöntemini tercih eder tüm gizli devlet örgütleri gibi.
  ama bana hep komik gelir yaa...

 • yörük10.06.2006 - 12:25

  Ben de yörüğüm, he he :)
  genel itibariyle sadece göçebe yaşayan Türk gruplarına dense de, Yörükler kültürel değerlerini koruyabilmiş önemli bit toplumdur.
  Unutmayalım bu Vatana ilk gelenler de Yörüklerdi.
  Ayrıca Ben AVŞAR-Hayta Yörüğüyüm.