Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Drhemin Sert
Drhemin Sert

TANIŞMADAN VERİMLİ İLETİŞİM OLMAZ WWW.EMİNSERT.COM

 • arkadaşlık30.10.2007 - 03:25

  ARKADAŞLIK HAFTASI
  Kötü karakterli bir genç varmış. Bir gün babası ona çivilerle dolu bir torba vermiş. Arkadaşların ile tartışıp kavga ettiğin zaman her sefer bu tahta perdeye bir çivi çak' demiş. Genç, birinci gün tahta perdeye 37 çivi çakmış Sonraki haftalarda kendi kendine kontrol etmeye çalışmış ve geçen her günde daha az çivi çakmış. Nihayet bir gün
  gelmiş ki hiç çivi çakmamış. Babasına gidip söylemiş. Babası onu yeniden tahta perdenin önüne götürmüş. Gence 'Bugünden başlayarak tartışmayıp kavga etmediğin her gün için tahta perdeden bir çivi çıkart, sök' demiş. Günler geçmiş. Bir gün gelmiş ki her çivi çıkarılmış. Babası ona 'Aferin iyi davrandın ama bu tahta perdeye dikkatli bak. Artık çok delik var. Artık geçmişteki gibi güzel olmayacak' demiş.
  Arkadaşlarla tartışıp kavga edildiği zaman kötü kelimeler söylenilir. Her kötü kelime bir yara (delik) bırakır. Arkadaşına bin defa kendisini affettiğini söyleyebilirsin ama bu delik aynen kalacak (kapanmayacak) . Bir arkadaş ender bir mücevher gibidir. Seni güldürür yüreklendirir. Sen ihtiyaç duyduğunda yardımcı olur seni dinler sana yüreğini açar' demiş. Bu hafta arkadaşlık haftasıdır. Sen de arkadaşlarına bu maili gönder, sana gönderene bile gönder. E-Mail sana döndüğü zaman ne kadar arkadaşın var öğreneceksin. Sana iyi bir arkadaşlık haftası diliyorum. Senin tahta perdene koyduğum çivi için beni affet (eğer varsa)

 • insan30.10.2007 - 03:23

  insanı kamil olabilmek için çaba sarfetmeyi