Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • Kuran Kursu07.04.2012 - 21:54

  İçerisinde Arapça yazılan bir sayfa yazıyı okuyabilen ancak o yazıda neden bahsedildiğini anlayamayacak ve anlaması içinde asla bir bilgi edindirilmeyek insanların bulunduğu, Kuran 'okutuldu' ancak eğitimin başkalarının Türkçe yazıtları ve sözleri üzerinden (Peygambere dayatılarak) yapıldığı pek yakında tüm okullarda olacak sistemdir.

  Tarikatlara ve mezheplerin bu sistemin altında kalmasını diliyorum.

 • hidayet07.04.2012 - 21:50

  Hiyadet, Allah'ın doğru yolu demektir. Bir takım çığırtkan ruhbanlar İslamiyette boy göstermişler ve ölmeden ruh Allah'a ulaşır ve böylece hidayete erişmiş oluruz sesimizi duyuramıyoz vesaire demekteler.

  Elbette bunu tasdik etmek için yine kendi kafalarına göre, efendim ruh bedenden çıkınca benden ölmez aksine ruh gider gelir demişlerdir deliliniz nerede dediğimizde? Kendinizi melek mi zannettiniz kendinize gelin ahiret tek yönlü bir yolculuktur Kuranı tarif ediyorsunuz Kuranda ama böyle yazıyor diyoruz cevap yok olmadı şimdi.

  Delilleri yoktur sırf kendi yorumlamaları ve Kuran dışı kaynakları ile sözde Kuranı bize tarif etmek, anlatmak istediklerini söylerler ancak kendilerine ermiş statüsü kazandırıp beğeni ve para toplamaktan başka amaçlarının olduğunu düşünmüyorum..