Kültür Sanat Edebiyat Şiir

  • ADANA CEYHAN DAĞISTAN KÖYÜ30.01.2011 - 23:55

    Arkadaşlar benden başka bu siteye sahip çıkan kimse yokmu? Yaşım 67 ye geldi.Bir ibrahim ilgileniyor sağolsun o da yetişemiyor galiba.Muhtarlar kısmında,hala son muhtar Cengiz görünüyor.Cengizin görevi 28 mart 2009 da bitti o tarihten itibaren; Yılmazın oğlu sanıyorum Muammer Yılmaz'yanlışsa düzeltin ltf.'muhtar oldu, bunu bir allahın kulu niye düzeltmez.Ben de her platform da köyümü ve köylülerimi övmekle bitiremem böyle fahiş bir hataya biri işte köyün dese ne cevap veririm.ltf. biraz ilgi.

  • ADANA CEYHAN DAĞISTAN KÖYÜ08.01.2011 - 21:42

    birde düzeltme yapacağım; Köyün ırmağın karşı tarafına taşınma tarihi:kasım 1869 dur.1872 yılının ilkbaharında şimdiki yerine taşınmıştır.1886 yı kim yazmışsa yanlıştır.

  • ADANA CEYHAN DAĞISTAN KÖYÜ08.01.2011 - 21:37

    Adana Ceyah Dağıstan köyü,kurulduğu günden itibaren bölgenin en uygar köy-lerinden birisi olmayı başarmış ve hala da bunu devam ettirmektedir.Sıcakkanlı insanları,misafirperver yaşam tarzı herzaman takdire şayan olmuştur.Köyde yaşayan insanların büyük bir bölümü,sosyo kültürel anlamda ileri derecede yetkindir.Entellektül sevye Türkiye ortalamasının çok,çok üzerindedir.yeri ve zamanı geldiğinde yapılan etkinlikler her zaman ilgiyle izlenmiş,uzun yıllar nutulmayan izler bırakmıştır.Köyümüzün çok daha iyi şeylere layık olduğunu düşünüyorum ve yakın gelecekte arzulanan yere oturacağından kuşkum yoktur. yalçın kurt