Kültür Sanat Edebiyat Şiir

inti illimani sizce ne demek, inti illimani size neyi çağrıştırıyor?

inti illimani terimi Heval Bilek tarafından tarihinde eklendi

 • Murat Kambur
  Murat Kambur

  inti illimani dendiğinde bana terapiyi çağrıştırıyor..yani şarkılar ezgileri insanın ruhuna bir vitamin gibi işliyor demek isteğim eğer canınız bir şeye sıkıldığında veya sinirli olduğunuzda dinlemenizi öneriyorum süper yaf adamlar mükemmel ve çok kişiyle düet yaptılar ve aralarında justin tımberlake de beklemede düet için anlaşılan bu adamlar işinde usta müdavim:d:d:d:d

 • Hakan Bintepe
  Hakan Bintepe

  'İllimani dağının güneşi' ve 'güneşin kondorları' (kondor: bir tür akbaba) anlamına geliyor. Türkiye'de Yeni Türkü, İnti İllimani tarafından benimsenen 'türkülerin yeni bir biçemle söylenmesi' görüşünü savunama iddiasıyla 1978 yılında kurulmuştur.

 • Canan Türk Finkbeiner
  Canan Türk Finkbeiner

  İnti illimani Şili'li bir müzik topluluğudur.Yaptıkları müzikler kesinlikle muhteşem dinlemelisiniz.Şili'nin özgür ruhunu yansıtan Protest tarzda yapılan müziklerin ezgileri çağdaş ve dinlemeye doyamayacağınız nitelikte.Venceremos'u bilmeyeniniz yoktur sanırım.Bunun dışında,Tarantella,El Pueblo Unido,Hasta Siempre,Senora Chichera,Folklore de los Andes,Samba Lando'yu dinlemenizi öneririm.

 • Depeche Mode
  Depeche Mode

  izmir deki konseri bize kafayı üşüttürdü,grubun her üyesi her enstrümanı calabilirmi abi ya olmaz bööle bişi.özellikle VİVA CHİLE albümünü tavsiye ederim,EL PUEBLO UNİDO sarkısını netten indirin mutlak...ben cenap bu arada.

 • Drag Bonfire
  Drag Bonfire

  hay alla ben eklemek istediğimde zaten var dedi.. ama kimse bişey yazmamış sayılır..
  sene kaçtı yahu, 2003 olması lazım, yaklaşık 20 yıl sonra açıkhava'da konser verdiler ve ben düşüp bayılabilirdim heyecandan..

  Şilinin özgür sesi, hemde öyle böyle değil yaptıkları müzik.. her bir eleman rotasyon şeklinde bir enstrumanı devralıp en mükemmel performansı sergiliyor.. bilmeyenler bilsin, dinlemeyenler dinlesin bence..
  benim nedir'ime tıklayanlar tanışmış olsun bu isimle.. ruhunuz beslensin, fikirleriniz doysun.. inti illimani dinlemek ayrıcalıktır...

 • Metin Emre Bahadırlı
  Metin Emre Bahadırlı

  latin müziğinin grup yorumu. siesta&fiesta.