Kültür Sanat Edebiyat Şiir

indigo çocuk sizce ne demek, indigo çocuk size neyi çağrıştırıyor?

indigo çocuk terimi 3rd3m tarafından tarihinde eklendi

 • Asi Vee Mavi
  Asi Vee Mavi

  kristal çocuklardan önceki çocuk nesli

 • Ömer Kaya
  Ömer Kaya

  ben hep farklı olgudumu düşünmüştüm heptoplumda saçma bir soru sordun dediklerinde üzerlerine gitmiştim ve başarmıştım ve tesadüfen böyle birşeyi buldum okey oynarken birisi ile tanısıp burayı bulmak çok tuafıma geldi hep farklı düşünceler ile kolay yöntemleri buldum şu anda yaşım 24 ama hala farklı olduguma inanıyorum çoğu insana saçma gelirdi ama evet ben bu site ve başka sitede yazılan bir çok şeyi okudum ve adeta benim yapımı tarif ediyordu. inanmadım önceden ama düşnünce anladım.:S tuaf bi duygu gerçekten ama birşeyleri başarmak istiyorum bunlar gerçek olanlar.

 • Seher Edis
  Seher Edis

  Eğitimi zor çocuklardır.Bebekliklerinden itibaren ne istediklerini bilirler,kendi doğruları vardır,dünyayı algılayışları farklıdır,haksızlığa tahammül edemezler,bu tip çocuklarla tartışmak sonuç vermez ama birey olarak kabul eder ve saygı gösterirseniz uzlaşabilirsiniz.

 • Mm
  Mm

  kubi

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Çocuk saf ve herşeyi olduğu gibi ya da anlattığınız gibi algılayan birikimsiz yaratıktır.
  Çocuk sihir gibi hormonlarımız üzerinde oynar. Algılamamızı başkalaştırır.

  İndigo nesli aslında bizde Özal döneminde kullanılmış bir nesildir. Hindistan'da ineklerin kutsal sayılması gibi o dönemde de çocuklar kutsal sayılmıştır. Çünkü çocuklar çevrelerine mutluluk dağıtan sinerjiye sahiptirler.

  Ramtha'nın da Özal döneminde yeryüzünde bulunması ile isteklerin kabul olduğu tuhaf kaotik bir dönem yaşanmıştı. Çocuk düşü ve istekleri ülke yönetimine tesir etmiştir. Çöpçüler mühendislere denk maaş almıştır. Memura muhteşem zam yapılmıştır.

  Dolayısıyla seneler sonra enflasyona yenik düşen ülkedeki çocuklar hemen kaçıp bir kapı arkasına ya da karyola altına saklanmıştır. Çözümü üretmek zorunluluğu yine deneyimli beyinlere bırakılmıştır.

  O yüzden oyunculluğun dışına çıkıldığı takdir de tehlikelidir.