Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

aramice sizce ne demek, aramice size neyi çağrıştırıyor?

aramice terimi Sinem Göçer tarafından tarihinde eklendi

 • Aydın Göl
  Aydın Göl

  ellerini uazatırsın ama tutamazsın sonra birden bir sıcaklık hissedersin ah elim yandı dersin ateşe benzer ama ateş değil hoşlanırsın ama sevdiğini sanırsın bir türlü konuşamazsın hayal zannedersin ama hayal değil sanki bir aşk gibi bedenin deki kanda özgürce dolaşır sonra ise sen bundan hoşlanırsın sanki bedeninin bir parçası gibi koparıp atamazsın. zevke gelirsin zaten cinselliği severesin ona yaklaşıp öpmek istersin ama dudakları dudağımda kaybolur bir duman misali dağılır sonra biirleşir oynamak istersin ama göremesin ah bir bilsen şu güzel şeyi anlatmakl isterdim ama anlatmaya güç yetmez bir kenara çekilip ağlarsın hüngür hüngür gözünden her akan yaş bir şelale misali elmacık kemiğinden süzülür sonra yanına gelir teselli etmeye biraz komiklik biraz ilgi sonra silersin gözündeki o cennet suyunu gözlerin parıldar bir melek gibi melekler etrafında kanat çırpar sevşinirler ben melekleri severim onlar benim melekllerim bemn onları üzmeyecem onlar beni hep sever yine oyunlar yine şarkılar ve yine danslar meleklerin dansı sözlkerimde biraz olsun belki kendimi anlatabilmişşimdir şuan arkadaşlarım onlarda bu yazıyı merakla okuyorlar ben onlara kocaman bi öpücük yolluyorum sizin huzurunuzda muck: :)
  bu arada unutmadan bende bu alemin yolcusu oldum bana msj yazarsanız sevinirim hepiniz hoşcakalın saygılar sevgiler; ! ! ! ! ! ! !

 • Asuva Dans Pistinde
  Asuva Dans Pistinde

  bi ara kitapalrın dillerini öğrenmeye heves edip bu dili araştırmıştım, çok eski ve zor bir dil, ve konuşanların sayısı sürekli azalıyo, tez dili oldu

 • Emine Ercan
  Emine Ercan

  hz. isa ve havarileri tarafından kullanılan dil.

 • Sule Kahraman
  Sule Kahraman

  hz. isanın anadili aramice ayrıca incilin de ilk yazıldığı dildir...
  türkiye,suriye,iran,ırak,lübnan ve israilde musevi ve hıristiyan azınlıklarca hala konuşulmaktadır...
  sami dil ailesindendir..

 • Yavuz Parmagci
  Yavuz Parmagci

  aremice shu an hangi amaclar ichin kullaniliyor

 • Yunus Kıln
  Yunus Kıln

  ben bilsem bu siteye gelmezdim

 • Haluk
  Haluk

  İbranicenin bir lehçesidir. Tevrat orijinal dili Aramicedir.

 • Vedat Kocakaya
  Vedat Kocakaya

  bende dartanyan...memnun oldum................:P