Arif Taner Şiirleri - Şair Arif Taner

Arif Taner

Kaderdi, alın yazımdı tüm yaşadıklarım,
ya sabır dedikçe, üstüme geldi hayat ve dost sandıklarım,
kaçtım herkesten uzaklara kendimden bile,
Hani imtihandı ya herşey,
ben kaderin üstündeki kaderide yaşadım.

Devamını Oku
Arif Taner

Ne nefes alıp vermek,
Nede yazgıyı değiştirmek senin elinde.
Kader ve İmtihan.
Öyleyse ömür yaşayabildiğin kadardır.
Öyleyse, hayatı en güzeliyle yaşa.

Devamını Oku
Arif Taner

Bir gün gelir çok seversin birini ve adına Aşk dersin,
Aşkı bulduğunu sanır ya insan, gözün kör olur kulakların sağır,
Ona ait olumsuz hiçbir şey düşünmezsin söz söyletmezsin kimselere,
Kulaklarını tıkarsın her söylenene, canını verirsin ya onun için,
Hep onunla olmak istersin ya,
Aşkım dersin ya en derinlerden,

Devamını Oku
Arif Taner

Yıllar önce bir masal gibi başlamıştı bizim aşk hikayemiz,
Gözlerimin içine bakarak nede güzel sevdim derdin,
Oysa nasılda inanmıştım ben sana,
Söyle ulan söyle şimdi ne oldu bize, aşkınmı bitti yoksa delice sevdanmı.
Ben ilk seninle açmıştım gözlerimi aşka sevdaya senli yarınlara,
Tanımadım gitmedim yalancı aşklara sevdalara,

Devamını Oku
Arif Taner

Bugün bayram sabahı, ve yine gözlerim seni aradı,
Ve yine sen yoksun, aradan kaç yıl geçti, bilmiyorum ve Ben hala unutamadım ayrılığımızı.
Gidişinle tüm saatler, günler, aylar sanki durdu.
Alışamadımki hala yokluğuna,
Sen gittikten sonra ben artık günleride saymıyorum #babam .
Babam! Bayram arefesi yanına geldim, gördünmü beni?

Devamını Oku
Arif Taner

Bir dost aradım hep, derdime merhem olacak,
Bir dost aradım, sırıma vakıf olacak, ama kimselere sırrımı duyurmayacak,
Bir dost aradım, benimle gülecek benimle ağlayacak,
Bir dost aradım lakin,
Her sıkıntımda yeniden ayağa kalkmamı nasip eden, Allahtan başka dost bulamadım.

Devamını Oku
Arif Taner

Bir zamanlar kerpiçten üstü çatılı evlerimiz, boyası badanadan, duvarları sıvadan, ısıtması odunlu sobadan, ekmeği tandırdan, içinde samimiyet sevgi huzur mutluluk olan, sokaklarında cıvıl cıvıl koşturan, bayramlarda kapılardan şeker toplayan çocukları olan, şimdi bizden çok uzakta eski hatıralarda hatırlanan, özlemle mazimizde tatlı bir anı kalan bir yer vardı, sizde hatırladınızmı buram buram insanca yaşanan, sosyal paylaşıma gerek kalmadan kapısını çaldığımız komşular, hoş sohbetleri ak saçlı nur yüzlü nineleri beyaz sakallı dedeleri olan yerlerde büyüdük, şimdi arıyoruz o günleri hey gidi yıllar, hey gidi yokluk, biz ne güzelde arkadaşmışız dostmuşuz seninle kıymetini bilemedik.
Şimdi bir zamanlardı o dediğimiz o kadar çok güzelliklerimiz varmışki, anlayamadık kıymetini giden güzel günleri anıları hatıraları.
Belki evlerimiz kırık döküktü belki boyasız, şimdiki gibi lüks telefonlarımız yoktu cebimizde, yine arar bulurduk sevdiklerimizide, altımızda lüks arabamız yoktu dosta Çaka sattığımız, ama yine insanlığı bilir bir araya gelirdik.
Zengin fakire tepeden bakmazdı,
yediğini içtiğini gezdiğini paylaşmazdı kimse, imece usulüydu tüm işlerimiz. Yediğinden içtiğinden komşusuna verir, paylaştıkça sevgi artar eksilen bir şey olmazdı.
Dedim ya, bir zamanlar dı diye başlarız o eskide kaldı diye nokta koyarız.

Devamını Oku
Arif Taner

Bunun adı aşk diyebileceği aşkı arar durur ya deli gönlüm,
Buldum dediğinde anlıyorsun, yine bulamadığını.
Onun gözlerinde kaybolmak saklanmak istiyorsun
Beni o bulsun istiyorsun,
Bedenimi sımsıkı sarsın,
Beni hiç bırakmasın

Devamını Oku
Arif Taner

Yare sevgiliye vefa yaraşır,
Gönül kırılır gözler yaşarır,
Üç günlük dünyada akıl karışır,
Kalmadıysa eğer yuvada huzur,
Alıpta başımı çeker giderim.

Devamını Oku
Arif Taner

Ne güzel günlermiş o günler, küçük bir çocuktum o güzel bayramlarda, arefe gününden başlayan bir heyecan bir bayram telaşı tatlı bir koşuşturmaca. Sabah erkenden kalkardık içim içimize sığmazdı. Her yer bir panayır gibi eğlenceli gelirdi, biz çocuktuk ve yarını bayram olan arefe günündeydik. Alışverişe giderdik babamın elinden tutup, yeni kıyafetler ayakkabılar alırdık, kabire gider büyüklerimizi ziyaret eder kuran okur dua eder ölmüşlerimizin ruhuna bağışlar onları unutmazdık. Nede güzel yıllardı çocukluğumun bayramları. Berberde traş olur o kadar koşturmaya rağmen yorulmazdık heyecanımız hiç bitmezdi bayram sabahına kadar. Çocuktuk işte, bir bayrama daha ulaşmıştık hamdolsun. Evde ise ayrı bir telaş bayram temizliği tatlılar yiyecekler yapılırdı her evde, bayramda kimlere gitsek bayram harçlığımızı şekerimizi mendilimizi kimden alcağımızı bir önceki bayramdan bilirdik, akşamına giyeceklerimiz ütülenir ayakkabılarımızı boyar kıyafetlerimizi baş ucumuzda saklardık, en yakışıklı en güzel biz olacaktık ya hani, uyuyamazdıkki o gece. Yazarken bile tebessümle hatırlıyorum o güzel günleri. Ve beklenen sabah, bayram sabahı. ey güzel Allahım hamdolsun gündüz olmuş, hemen giyinir yüzümüzü yıkar saçımızı düzeltir camiye koşardık, bayramlıklarımızı gösterecektik birbirimize.namaz biter bitmez oynaya oynaya gelirdik evimize. Evimizin büyüklerinin hemen ellerini öper harçlıklarımızı alır hemen başlardık saymaya, kardeşlerimizle rekabet ederdik,
Sen ben daha fazla harçlık topladık diye, ama gün daha yeni başlıyordu, hatıralarımız bomboştu doldurmamız lazımdı güzelliklerle her güzel anı. Hemen bayram sofrasını hazırlardık yemeğimizi yer hemen koşardık sokaklara, komşularımız ayşe ablam fatma teyzem ve diğerleri bekliyordu ellerini öpecektik, arsızlık yüzsüzlük diye anlamayın sakın, bayram şekeri toplanmayan bayrammı olurmuş çocuksuz bayrammı olurmuş derlerdi beklerlerdi kapılarının tokmağına vurmamızı. Hoşgeldiniz çocuklar maşallah kocaman olmuşsunuz ne yakışıklı ne güzel olmuşsunuz derlerdi bize, öyle sevinirdik öyle mutlu olurdukki yazarken bile sanki o günleri yaşıyorum şu anda. Saygı duyardık büyüklerimize edebimizle beklerdik kapıda adabınca efendice. Harçlık şeker ne verirlerse alır yola devam ederdik usulca neşeyle. Hey gidi yıllar şimdi bakıyorumda bu güzellikler artık unutulmaya yüz tutmuş, bayramlarda evler bomboş herkes tatilde, bayram demek tatil demek değildiki, bugün çocuklar yok bu anıları yaşatacak, bugün büyüklerimizde göçüp gitti bu yalan dünyadan. ne çabuk değiştik, ne zaman unuttuk değerlerimizi. Bayram tatil değildi ama, şimdi herkes tatillerde, kim yaşatacak bizden sonra bu güzellikleri? herkes birbirinden kaçıyor herşey formalite bayram gelmiş kime ne..

Devamını Oku