Gitmek Biraz Ölmektir Şiiri - Tarık Tufan

Tarık Tufan
5

ŞİİR


37

TAKİPÇİ

Günün Şiiri

Diğer Günlere Ait Şiirleri İncelemek İçin Tarih Seçiniz:

Biliyorum gideceksin. Bir eylül ayında ve günün herhangi bir vakti gideceksin. Ne eski bir şarkı engelleyebilecek gitmeni ne de yalnızca gözlerimde sakladığım aşkım. Usul usul ve ağır başlı adımlarla gideceksin. Her adımda gitmenin acısı yankılanacak sokakta. Bir törendeymişçesine göze batan bir yürüyüşle gideceksin ve ben çocuklar gibi bakacağım ardından. Sen geriye dönüp bakmayacaksın.

Gideceksin…

Yalnızca gözlerimde sakladığım aşkımı sukuta kurban vereceğim. ‘Keşke’ diyeceğim sonra ve sonraları da ve her zaman ‘keşke’ diyeceğim. Söylenmemiş sözlerin ateşi yakacak tüm bedenimi. Engizisyonlarda kurban edileceğim her gün. Geç kalmış infazın korkusu kemirecek beynimi. Duvarlara bakıp hayıflanacağım.

Biliyorum gideceksin…

Puslu bir eylül ayında gideceksin. Gözlerinle birlikte, saçlarınla birlikte gideceksin. Geride seni hatırlatan bir tek kelebekler kalacaklar. Bir tek kelebeklerin kanatlarına bakacağım özlemle. İlan edilmemiş bir aşkın hüznünü bırakacaksın bir de. Taşımayacak kadar yorgun olacağım sen yokken. Sonra yaşamak dediğimiz saltanatın soytarılığı kalacak üzerime. Sihirli sözlerin avutulucuğuna salacağım boyalı yüzümü. Kimse fark etmeyecek seni. Seni en kuytu bakışlarımda saklayacağım. Seni uykusuz gece yarılarımda saklayacağım. Başlayıp da bitiremediğim yazılarımda. Bir radyo istasyonunda çalınan Ortadoğu şarkısında.

Sen gideceksin…

Ve aslında gitmelisinde..
Hem de bir eylül ayında gitmelisin.
Şehrin gece lambalarında dans etmeli veda bakışların.
Korkularımla yüzüstü kalakalmalıyım öylece basık bir kenar mahalle kahvehanesinde. Aşkınla demlenmiş sıcak bir çay içmeliyim. Küfürler saçıp etrafa, belalara bulaştırmalıyım ağrılı başımı.
Yokluğuna alışmamalıyım.
Alışamamalıyım…

Tarık Tufan
Şiiri Değerlendir
Sizce bu şiir ne hakkında?
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Kamelya Demir
  Kamelya Demir

  uçmayı öğrenen kelebeğin kozasına geri gönderme çağrısı:) sevgili kural koyucular;aşk olsun diye adı her gün kendilerine ve sefil aşk zedelerine unutmak ve hatırlamak arası sözlerden köprüler kurarlarken,ilk sözün haladını gözlere atıp demir alırlar değil mi..günün şiiri; bırak giden gitsin anılardan bir çadır kuracaksan ateşini yakıp aşkın ciğerlerini sökmeye çalışma:) cesaret işidir, bırakma diyene ama ama şiir olsun da denmez ki:) sanırım şair kendiyle kavgalı..hiç aşık olmamış. ..

 • Günay Aydın
  Günay Aydın

  Bazı şiirler insanda söz söyleyecek mecal bırakmıyor. Öylece kalıyorsunuz.

  Kutluyorum.

 • Meryem Akyıldız
  Meryem Akyıldız

  Yokluğuna alışmamalıyım.
  Alışamamalıyım…

TÜM YORUMLAR (3)