Arif Taner: Hayatı, Biyografisi, Eserler ...

57

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

ARİF TANER HAYATI

Arif Taner Şairin Hayatı İle İlgili Bir Bilgi Girilmemiş

Eserleri


Yalan ..
Kimler gelip geçmediki bu dünyadan, unutma dostum insan fani dünya yalan, gelen her fani acı tatlı yaşayıpda gitti, ölümden başka herşey yalan, dostum, sen yalnız Rabbine sığın Rabbine dayan.
Bir tren vagonunda sona doğru gidiyoruz, yalan Dünyanın süsüne kandık, oysa duraktı rengine aldandık, artık bırak oyalanmayı bak hızla geçiyor zaman, sevdalar yalan, aşklar dertler hepsi yalan, tek gerçek var ölüm, dünyada sen hala oyalan.
Hep dertliyim der ya insan, ey dertli dostum derdi verenden Rabbinden utan, imtihan değilmiydi herşey, fikir zikir şükür yok, imanından derdi verenden utan.
Hani Rabbimize verdiğimiz söz nerede, imandan bahseden layıkıyla yaşayan yok bu devirde, hata kimde suç kimde, kapıyı çalmaya yüz yok kalmadı bu devirde, tüm gayretimiz yaşantımız aşk para dünyalık olmuş, söyle dostum söyle, suç kaderdemi söylesene suç kimde?
Garip bir yolcuyduk geldik dünyaya, birgün tekrar döneceğiz mevlaya, acziyetimizi unuttuk kandık yalan dünyaya, Ne karuna kaldı, nede süleymana, kimseye kalmayacak bu yalan dünya.
Her gelen göçüpde gitti, onlar bizden önde, üstünler idi, geldi, gördü, yaşayıpta gitti, söyle azizim söyle, geçmişten günümüze kimler geldide gitti.
Hiç dertsiz kul olurmu, her ölen canlı gibi birgün öleceğini hiç unuturmu, Derdimden büyük Allah var herşeyin vardır bir hikmeti, sabreyle imtihan bu, neler geçmediki?
Ne zalime zulme boyun ey, nede yeise düşüp sevindirme iblisi, Dert geldiğinde yıkılma, dert dert deyipde haramlara sığınma, dertler hayırmı şermi ben bilmem amma, kapıyı çalmadanda açılmaz, bekleme, derdi verenin hatrına gel sabreyle, imtihanım bu benim vardır hikmeti.
Allahım Derdimi bilensin devası sende, şifası sende, eğer kaderimde muhtaç olmak var ise, ne olur Ya Rab, bu fakiri senden başkasına muhtaç etme.. Amin.