Hasret Kaldım Şiiri - Arif Taner

Arif Taner
57

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Hasret Kaldım

Suya hasret kalır ya insan, susuz kaldım, sensiz kaldım, hasretinle yandım durdum, sen uğruna feda ettim ömrümü, sen bırakıpta gittin. yalnız kaldım sen gidince, karardı dünyam seni görmeyince, gözlerine hasret kaldım, gözlerimin feri gitti sen benden gidince.
Gülüşüne bakışına, seviyorum deyişine, seninle geçen güzel günlere, hasret kaldım sevdiceğim.
Ben bir çınardım, sen benim hayat kaynağım, beni besleyen pınarımdın sen, hayata tutunduğum bir dalım, dalımı besleyen suyumdun sen. bırakmam deyip sımsıkı bağlandığım, sesini duymasam nefes bile alamadığım, söyle sevdiceğim söyle şimdi nerdesin.
Öyle bir bağlamışsınki beni kendine, anılarımız hatıralamız var bak her yerde, bak şimdi herşey kaldı mazimizde, özledim be sevdiceğim, hasret kaldım herşeyine.
Gittiğimiz parka artık gitmiyorum, vapur arkasından kuşlara simit atmıyorum, biliyormusun sormuyorum artık papatyaya, o seviyormu sevmiyormu diye, papatya bile söylemiyor, susuyor üzülmeyeyim diye. kokluyorum sen kokuyor, gözlerimi kapatınca hayalin karşımda. Özledim papatya kokulum, şimdi sen nerdesin.
Bak sarılacağım sevdiğim yokki yanımda, teselli edemiyor en sevdiğim çayımda sigaramda, ne bileyim çay ile sigaramı bile birlikte içemiyorum artık.
Yine sigaramın dumanı gözlerime kaçtı yanıyor, sulanıyor, gözümden yaş damlıyor, sakın ha, acı çekiyor ağlıyor sanmasın kimse. Sevdiğim, aramızda kalsın ama, sensizim ya içim acıyor, yüreğim kanıyor, içimdeki özlemin gözlerimden dökülüyor. Hani bir sen anlardın ya beni, hani bir sen anlardın sevincimi üzüntümü, sen benle ağlar benle gülerdin, şimdi sensizliğe yalnızlığa kaderime ağlıyorum sensiiz ve sessiz..
Gezdiğimiz yerlerde hayalin var diye bakmıyorum etrafıma, herkesin sevdiği yanında sanki nispet yapar gibi, ne bileyim işte özledim, sevdiğim hasret kaldım sana. Şimdi kâğıt bitti, tükenmez denilen kalemim tükendi, şarkılar hüzünlü, şair sustu, bak seninle dolu olan tüm hayallerimiz şimdi anılarımız oldu.
Bir sahil kenarında senle dolu anılarla başbaşayım, herkes vardı, seni sordum martılara yoksun, sahile vuran dalgalara sordum yoksun, gelene geçene seni sordum yoksun, gözlerim heryerde hep seni, hep seni aradı, ama sen yoksun, yoksun işte..
Ben yine sensiz, ben yine yarım ve eksik kaldım, ve ben senin bakışına, gülüşüne, seviyorum deyişine, kalpten canım deyişlerine doyamadım be sevdiğim, anlayacağın ben sana sevdalı, ben sana hasret kaldım, Hasret kaldım herşeyine..

Arif Taner
Kayıt Tarihi : 15.10.2020 02:15:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Arif Taner