Mahmut Mücahit Özdemir Adlı Antoloji.com Üyes ...

 • Kâr Etmiyor

  Bahriye Dost

  01.11.2018 - 01:31

  Aşk ateşiyle yanan bir yüreğin düştüğü o amansız derdi çok duygulu bir dille dizelerine taşıyıp şiirleştirerek bizlere sunan değerli şaire Bahriye hanımı ve bu güzel şiirinicanı gönülden kutluyorum..Nicelerine inşallah..Selam ve saygılarımla..

 • Hepsinden birer yudumcuk mutlaka olurdu, henüz rengi solmamış o eski siyah beyaz fotoğraflar içinde.. Ne güzeldi o günler..Bu güzel şiir beni aldı taa o günlere götürdü..Emeğinizi,mahir kaleminizi canı gönülden kutluyorum Güven bey..Nice güzelliklere inşallah..


  Selam ve saygılarımla..

 • Hayatın gerçeklerini, vurgusuyla oldukca etkili,çok anlamlı bir dille dile getiren şiirinizi ve değerli şahsınızı canı gönülden kutluyorum..

 • Ağıt

  Zeynep Kırmızı

  30.10.2018 - 12:01

  Bu derece hissederek,adeta yaşayarak insan ancak kendi evladına yazar derdim,yada öyle düşünürdüm ama yürek sevgiyle,merhametle hemhal olmuşsa,dünyaları sahiplenir..Kendi acısı kendi mutluluğu gibi..Yine mükemmel ötesi bir şiir ..
  Övgülerin en güzelini hak eden emeğinizi ve değerli şahsınızı canı g ...

 • Mükemmel..Tahsin beyin dediği gibi emin olun nutkum tutuldu..Allah nazarlardan korusun..Yolun açık olsun..Her halde bir yörenin arzu hali bundan daha güzel, daha anlamlı şiirselleştirilemezdi diyorum kendimce..Canı gönülden kutluyorum değerli şahsınızı ve hep inciler döken mahir kaleminizi..

  Sela ...

 • Ah bir anlayabilsek yapılan kötülüklerin kimselere bir fayda sağlamayacağını,paranın pulun geçersizliğini..
  Kelimelerle anlatamıyacağım güzellikte,ustaca ve özenilerek kaleme alınmış,okudukca insana tekrar okuma hazzı veren mükemmel ötesi bir hece şiiri okuttunuz bizlere..
  Bu mahir kalemi canı gön ...

 • İyi Ki Varsın

  Hatice Bostan

  24.10.2018 - 10:38

  Her şiiriniz gibi yine oldukca başarılı, sade ter temiz bir dil,bir uslup,samimi,içten ve sıcacık duygular ..Ne güzel ben de okuyunca mutlu oldum..Mutluluğunuz daim olsun..

  Kutluyorum canı gönülden..
  Selam ve saygılarımla..

 • Çok güzel bir şiir di okuduğum..Aşka dair o güzel samimi duygular, ne de güzel dile gelmiş,samimi ve de candan..Canı gönülden kutluyorum Hatice hanım..Nicelerine inşallah..


  Selam ve saygılarımla..

 • Ben Değilim

  Mücahit Eren

  24.10.2018 - 10:23

  Dup duru bir dille,değerli şair duygularını tüm samimiyetiyle, abartmadan ama dobra dobra bu anlamlı şiirinin dizelerine taşımış..Severek,ilgiyle okuduğum anlam derinliği olan güzel bir şiirdi..Kutluyorum değerli Mücahit adaşımı..


  Daha nicelerine inşallah..Selam ve saygılarımla..

 • Van Depremi

  Salih Çetin

  23.10.2018 - 10:26

  Oldukca duygusal,oldukca hüzünlü bir ortamda o talihsiz anı adeta yeniden yaşarcasına yazdığınız bu şiiriniz,99 depremini Sakarya'da tüm acılarıyla ilk on gününü yaşamış biri olarak beni derinden etkiledi..Ve daha ilk dizelerinde alıp beni yine o acılı günlere,bitmeyen tükenmeyen saatlere götürdü.. ...

 • Bu oldukca etkileyici güzel şiiriyle değerli şaire, hepimizin çok iyi tanıdığı doğa olayları ile betimleyerek insanların ruhsal sarsıntılarını ne güzel dile getirmiş..Emeğinizi canı gönülden kutluyorum Hülya hanım..

  Selam ve saygılarımla..

 • Nasıl şiirdi bu böyle..! Günlerden beri okuyorum,ne beni bu derece etkileyen aşka hasrete dair o duygu yoğunluğunun sırrına,ne de anlatımda ki,o olağan üstü beceriyle,edebi motiflerin zenginliğiyle okuyucusunun yüreğine ferahlık veren şiirdeki o salkım söğütlerin esintisini bile olanca canlılığıyla ...

 • Giderim

  İbrahim Kavas

  13.10.2018 - 00:47

  Giderim, git diyorsan yine de...
  Giderim, giderim ama
  Ben sensiz olamam ki!.......Oldukca samimi ve içten duygualrla kaleme alınmış,aşka hasrete dair duygu yüklü güzel bir şiirdi..Emeğinizi canı gönülden kutluyorum İbrahim hocam..Selamlar..

 • ömrüme koyduğun işaretlerin üstünü
  çizdim bu gece kurşun kalemle
  ne beyaz sayfalara dökülen harfler
  ne tutkuyla yazılmış hikayeler kaldı
  senden geriye...

  şimdi dinle
  dalgalar hangi hikayeyi anlatıyorsa
  sana............// Tipik Canan Akpınar şiirlerinde alışa geldiğimiz formatın biraz daha ...

 • Mahyam

  Neriman Keten

  11.10.2018 - 21:30

  Duygu ve ahengiyle,akıcılığıyla kendisini zevkle okutturan aşka hasrete dair güzel bir şiirdi..Emeğinizi canı gönülden kutluyorum Neriman hanım..Nicelerine inşallah..

  Selam ve saygılarımla..

 • Emeğine yüreğine sağlık Talat arkadaşım..Okunması hoş bir şiirdi..


  SelAMLAR..SEVGİLER..

 • 3. Kapı

  Hülya Gülmüş

  02.10.2018 - 12:19

  Üçüncü kapınızın hep açık olması dileklerimle..Duygusu,anlatımı,konusu çok güzel şiirinizi ve değerli şahsınızı canı gönülden kutluyorum Hülya hanım..


  Selamlar..saygılar..

 • Meğer

  Hülya Gülmüş

  02.10.2018 - 12:17

  Kısa ama öz..Hayata dair çok şey anlatan duygu yüklü güzel bir şiir..Kaleminize yüreğinize sağlık Hülya hanım..Kutluyorum..


  Sağlıcakla kalın..

 • Pembe Kurdele

  Fulya Aras Koca

  01.10.2018 - 20:27


  Büyük bir emeğin ürünü olduğunu gerek edebi motiflerin yerli yerinde özenle seçilerek kullanılmasıyla,gerekse emek verip göz nuru dökerek oldukca seçici davranılarak,anlatılmak istenen olayı yaşarcasına konsantre olup duygusyla yuğurarak öylesine bir şiirin altına imzasını atmışkı değerli şairemiz ...

 • Vatan,ım

  Zeynep Kırmızı

  01.10.2018 - 15:24

  Vatanından uzakta yıllarını gurbet ellerde geçiren,vatan hasreti ile yanıp tutuşan bir gurbetci olarak her dizesinde binbir anlam barındıran bu duygu yüklü şiiri okuyupta duygulanmamam ne mümkün..Bu güzel şiiri okuyan herkes gibi ben de okudukca hüzünlendim,dalıp dalıp gittim hayaliyle yaşadığım me ...

 • Tek dostum

  Nadire Gülçiçek

  27.09.2018 - 07:40

  Duygusunu olanca gerçekliğiyle yüreğimde hissettiğim kullanılan o sade dili,edebi motiflerin çekiciliğiyle şiire yaptığı olumlu katkılarıyla,aşka yalnızlığa vurgu yapan okunması hoş çok güzel bir şiir çıkmış ortaya..Kaleminize yüreğinize sağlık Nadire hanım..Canı gönülden kutluyorum..

  Selam ve sa ...

 • Avşa

  Necati Kuruca

  24.09.2018 - 22:51

  Her yer üzüm bağları
  Hep zeytin ağaçları,
  Muhteşemdir koyları
  Avşa benim cennetim.

  Güzelliğin adresi
  Büyülüyor herkesi,
  Marmaranın incisi
  Avşa benim cennetim..............//Çok merak ettiğim halde göremediğim Avşa'yı sayenizde görmüş kadar oldum..Her dörtlüğünde ayrı bir güzelliğini dile ge ...

 • Buram buram hasret tüten duygu yüklü,övgülere layık güzel şiirinizi ve değerli şahsınızı canı gönülden kutluyorum Serpil hanım...Tez elden yavrunuza kavuşabilmeniz dileğiyle..Sağlıcakla kalın


  Selam ve saygılarımla

 • Rüya Gibi

  İbrahim Kavas

  24.09.2018 - 13:45

  Tekrar bu güzel şiirdeyim..!


  Duygusu içimi ürpertecek kadar yüreğime işleyen,oldukca içten yaşanırcasına yazılmış,ard ardına defalarca okumaktan kendimi alamadığım,imrenip fez aldığım mükemmel ötesi çok güzel bir şirdi..
  Değerli İbrahim hocamı gönülden kutluyor,selam ve saygılarımı iletiyorum..

Toplam 3422 mesaj bulundu