Cüneyt Gültakın Antoloji.com

İzmir, Karşıyaka doğumluyum. 1991'de Dokuz Eylül Üniversitesi edebiyat öğretmenliği mezunuyum. 1988'de şiirle, 1995'te bilimkurguyla ilgilenmeye başladım. Öğretmenliği çok seviyorum, edebi çalışmalarımı sürdürüyorum. Şiirlerim Türk Dili Dergisi ve Berfin Bahar dergilerinde yayımlanıyor. 2008'in Mayıs'ında 'Sana Geldim' adlı şiir kitabımı kendi yayınım olarak çıkardım.

1997'de bilimkurguyla ilgilendi. Atılgan Bilimkurgu dergisinde öykü ve makaleleri yayımlandı.
İm yayınlarınca çıkarılan Türk Bilimkurgu Öykü Antolojisi' nde bir öyküsü yer aldı. 2008'de 'sana geldim' adıyla ilk şiir kitabını kendi yayını olarak çıkardı. 2009'da Pupa Yayınlarından üç öykü kitabını çıkardı.

Ruhsal gelişimi önemsiyorum. İnsanın kendisini tanımasının tek yolu bu çünkü. 
Eylemlerimiz engellerimiz olmasın. Ustanın şu dizelerini hiç akıldan çıkarmamak gerek: 'İnsanların içindeyim, insanları seviyorum' 
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 29.09.2020 - 22:24

  Sayın Cüneyt Gültakın, sizi bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimizle,
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>
  * Antoloji Yetkili Şairleri * Evrensel Sanatçılar * Şarkı Sözü Yazarları *
  * Çağdaş Şairler * Antoloji Üyeleri * Özgür Şair-Yazarlar *

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 29.09.2020 - 03:32

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 29.09.2017 - 20:41

  Öğretmen ve şair arkadaşımız Sayın Cüneyt Gültakın

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın grubumuzda görmek dileklerimizle esen kalın.

  * Antoloji Sitesi Yetkili Şairler Grubu *

Toplam 7 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 66 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • tanrı

  02.08.2019 - 13:30

  Erişilmezlerin erişilmezi, tüm iyi, tüm sevgi, tüm enerjilerin kaynağı...

  Cihan seninle dolu; değilsin sen cihanda
  Her şey kaybolmuş sende; sen yoksun ortada.
  Hem gizlisin hem aşikarda.
  Ne bir yer içindesin ne bir yerin üstünde.
  Konuşkanlığındır suskunluğunun sebebi.
  Görünürlüğündür gizliliğinin sebebi.
  Manasın sen, senin dışında ismin var.
  Hazinesin sen, bir tılsımdır bütün alem.
  F. ATTAR

 • tasavvuf

  01.06.2017 - 15:38

  Tasavvuf dinin özüdür. Kurumlaşmış, merkezi din tasavvufun kalıplaşmış, özden uzaklaşmış biçimidir. Peygamberin hayatında, kişiliğinde tasavvuf vardır; ama bugün insanlara din diye sunulan birçok şey peygamberde yoktur. Bu kabuk dini peygamber öldükten sonra Arap devletleri yaratmıştır. Sahte hadisler, ayetlerin kasıtlı yanlış çevirileri günümüzün koşullarını yaratmıştır. Kabuk dinin uygulamaları, din kurucusu peygamberin kitap ve hayatında olmayan kurallarla doludur. Tasavvufa bilerek ya da bilmeyerek en çok karşı çıkanlar bu kabuk dinin inanırlarıdır.

  Tasavvuf dinin özüne vurgu yapar, tıpkı Muhammed Peygamber gibi bütün ayrımcılıklara, bölücülüklere karşı çıkar. Birlik inancını savunur, hedefi insanların olgunlaşmasıdır. Tasavvufta münafıklık yoktur ya gerçek bir dindar olursunuz ya da savrulursunuz. Kabuk din ise bol bol münafık barındırır; çünkü ölçü ibadet biçimleriyle sınırlandırılmıştır. Bu gün kendisini Müslüman sanan bir sürü kirli kalp taşıyan insan vardır, onlar uykudadır; çünkü tasavvuf kendini, hayvanı, nefsini yenmek demektir.

  Gerçek dindarın yolu tasavvuftur. Ölmeden önce ölmek tasavvuftur. Kendini bilmek tasavvuftur. Gerçek dindar Emevi ve Abbasi devletlerinin yeniden biçimlendirdiği ve gelenekselleştirdiği kabuk dini sorgulamaya başlar. Mezheplerin birbiriyle çeliştiğini fark eder, farklı cemaatların farklı uygulamalarını görür. Yeni dini kurallar, sahte hadisler uydurmanın asıl şirk olduğunu anlar.

  Tasavvuf gönül enginliğidir, sınırsız hoşgörüdür. Yargılamamak ve bağışlamaktır. Özeleştiri yapabilen, başka görüşlere hoşgörülü olan, her şeyde sadeliği seçen, kendini bilen insan tasavvufu anlamıştır.


 • Bilimkurgu

  15.12.2008 - 16:39

  Bilimkurgu yazınsal bir türdür. Bilimsel temele dayalı düşsel bir edebiyat olarak da nitelenmiştir. İnsanın daha çok gelecekte teknoloji ile ulaşacağı uygarlık durumları bilimkurguyla anlatılır. Düşsel kurguların aklın denetiminde verilmesi bilimkurgunun fantastikten ayrıldığı noktadır.

Toplam 5 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR