Uğur Uygunoğlu Şiirleri - Şair Uğur Uygu ...

0

TAKİPÇİ

Uğur Uygunoğlu

Evlenmeye Te$vik Eden Birileri Olmasaydı Belkide İnsanlar Gerçekten Ya$ları Geçmeden Evlenebilirlerdi.. Gönüllü Evlenmek İsteyenden Çok Zorunlu Evliliğe Sürükleyen Ebeveynler Var..!

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Pazar gününün değerini i$siz kaldıgımda öğrendim.

Hani bi ortama girersiniz de cok konu$an arkada$ınız konu acamayıp, konuyu ortamdaki kendini savunmaya gerek duymayan arkada$ından cıkartıp bozmaya calı$ır ya, i$te onun acizliği kimsede yokdur ;)

Yıllık iznin 2 hafta oldugu bir ülkede, 1 hafta hastalanmak işinden fes edilmekdir!

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Birgün polis uzerimi arayıp bissey bulamadıktan sonra, acaba telefonumdaki şarkılara bakıp suç unsuru sayar mı? Şayet Yasaklı şarkılardan kaç da kaçınızın haberi var da dinliyor?
Grup Yorumu Herkes Taşıyamaz! Dinleyemez! Anlayamaz!

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Aşti Otogarındayız.. Yolcu Gelip Kamil Koc Arabalarının Peronunu Sordu.. İyi Tamam Gösterdik.. Sonra Diyor 1 Arabaları Geldi mi? Gülermisin Ağlar mısın? Ulan Ne Bileyim Ben Öküz Oğlu Öküz Nilüfer Personeliyim Görmüyo musun? İdare Edin Arkadaşlar Stresliyim Paylaşmak İstedim..

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Birde Anlayamadığım $u Var; Dizilerde Filmlerde Sigarayı Montajlayan Kanallar Telefonda Canlı Yayına Bağlanırken Vermeyin $irketinizin Adını Diye Reklam Yaptırmayan Siz Basın Yayın Kurulu$ları; Twitteri Facebooku Siz Mi Açdınızda Rahat Rahat Bunlardan Bahsediyorsunuz? Haklı Mıyım? Haklıyım.

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Lamba denilince aklıma eski çağlarda yaşayan insanlarımız aklıma geliyor. Bir şömine yada bir gaz lambasıyla evi aydınlatan insanlar. Annemle babam anlatırlardı hep. Bizim zamanımızda bilgisayarı bırak ders çalışmak için mum yakardık derlerdi… - Şimdiki olanaklar o kadar gelişmiş ki amerikada ki yakınımızı bile internetten görebiliyoruz. Fakat önümüzde ki nimetleri göremeyecek kadar körüz.. İnsanlar hayata ne için geldiğini bilmiyor. Sürekli bir şeylerinlerin peşindeyiz. 24 tane şehitin katillerini aydınlatabilir mi lamba? hayır. Adı var kendisi yok. Yerleşik zamanda teknolojinin de gelişmesiyle bayağı bi olanaklarımız oldu.. Lambalardan ziyade birçok aydınlatıcı araçlar var artık.. Elektrik olmasa bile jenaratörün devreye girmesiyle her şey mümkün olmuş durumda. Lamba her şeyi aydınlatır diye bir kaide de yok. Bir insanın içini aydınlatabilir mi? yahut yer altında çalışan bir madencinin yüzünü? Nazım hikmet’inde dediği gibi; Sen yanmazsan ben yanmazsam biz yanmasak nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa? Lamba bile tesir etmez.. Bazı İnsanlar bir şeyleri ortaya çıkartmak için kendini heba ederler. Nazım kendini feda etmedi mi? Fakat ışığı çok sonradan belli oldu.. Göremediler Anlayamadılar Kördü insanlar.. - Sonuç olarak lamba denilince aklıma bunlar geldi. 5 harften tek kelimeyle bir lamba geleceğimi aydınlatamaz… Zaten bu düşüncelerime de verebileceğiniz not 0… Gördüğünüz gibi lamba o kadar da aydınlatıcı bir cihaz değilmiş ;)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Sizde memleketinize gittiğiniz zaman tuhaf hissediyormusunuz kendinizi? Hele $öyle gündoğarken sabah 5 buçuk 6 gibi tarlalarda çalı$an çiftciler sonra dağların görkemliği, ye$illiği, mandaları otlayan çobanı gördüğünüz zaman içinize de garip bi duygu olu$uyormu? Bütün bunları Otobüs camından izlemek kadar güzel bir$ey yok!

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Huzursuz, mutsuz, keyifsiz, birazda soğutucu ortam... Tek ba$ıma oturmu$um, tele 2 de bir gelen mesajlar, bir iki ki$iyle nette yazı$malarım... Hepsi bundan ibaret. Kimbilir benim gibi kaç insan var? İ$e yeni girmi$ ve kimseyi tanımayan sıkıntıdan patlayan bir emekçiden mi bahsetsek? Yoksa koca parkta tek ba$ına sıkıntıdan patlayan bir gençden mi? 10 ki$ilik bir grubun içinde olan dertleriyle üzüntüleriyle hep içine atan susmu$ birisinden mi bahsetsek? Yoksa oğlunu e$ini i$ten çıkmasını bekleyen bir annenin evde tek ba$ına sıkıntısından mı bahsetsek? o değilde meğer ne cok sıkıntılı insanlar varmı$ değil mi?

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Nedensiz Ne Var? Ben Varım Sen Yoksun. Bu Kadar Basit ;)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Madem Herşey Yasak Dünyada.. Ne Diye Gönderildik O Halde? Oyuncak Mıyız? Oyun Muyuz? Yoksa Piclerin Zengin Oldugu Garibanların Fakir Oldugu Bir Filmi mi Oynuyoruz?

Devamını Oku