Uğur Uygunoğlu Şiirleri - Şair Uğur Uygu ...

0

TAKİPÇİ

Uğur Uygunoğlu

Sevginin sınırları yoktur. İnsan sevdiğini doyasıya sevmek ister, güvenmek ister, sahiplenmek ister. Fazlası yada eksiği olmaz bu i$in… Anlatılmazdır çünkü. "Sevgi" elle tutulamaz soyuttur somut değil! Sevgi her$eydir.. Sevgi güvendir, kim ne derse desin Sevgi Saygıdan önce gelir. Çünkü bi insanda sevgi yoksa saygıda olmaz.. Saygı mecburiyet olsa ne olur? Sevmedikden sonra? Her$ey "ironi"dir…

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Bi Şarkı Söylerken Devamını Unuttuğum Zaman Uydurarak Devamını Getiren Tek İnsan Ben Değilim Biliyorum.

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Şehirlerarası Yolculuk Yaparken Camlardan Manzara İzlerken Taa Dağın Başında veyahut Tarlaların Arasında 1 2 Tane Ev Gördüğümde İçinde Yaşayan İnsanların Geçimini Hep Merak Etmişimdir.

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Ben birinize sen bilirsin diyorsam, bir$ey bildiğiniz için değil; Kafana göre takıl, farketmez, ha olmu$ ha olmamı$, bi önemi yok, anlamında diyorumdur ;)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Bazı İnsanların Yazıları Ne Kadar Güzel Olursa Olsun Beğenmem... Hani Adamın Bana Bi Garezi Yok Ama Beğenmem Yinede.. İçimden Gelmiyor Zorla Değil Ya. Bazılarınınkini İse Nokta Yazsalar Dahi Beğenirim.. Öyle Yer Etmişler İşte Bende

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Toprak Sevdiklerimizi Aldığı İçin mi Bu Kadar Güzel Kokar Acaba..? Diye Demiş Gene Memleketimin Bir Amatör Şairi.. Abi Sevmediklerimizide Aldı Yani Ölümsüz Değil ya Bunlar, E Ne Alakası Var O Zaman? Biraz Mantık Yürütün Ya.. Şu Türkiyede ki Şairler Hiç Biryerde Yok Arkadaş Numunelik

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Sırf okey oynuyorum diye isteyeceğim kızın ailesi vermicekse kızını, onun gençliğinin dökümanını dedemden çıkartır, yüzüne vururum ;) Kimse benim zevklerime karışamaz.
Paris hiltona da görüceye gitmiyoruz abartmayın. Kız tarafının ailesi, kızına talip bulmasını söylediği aracıya, olan bir devirde kimse bana bu konuda önyargı yapmasın ;)
Herkes herşeyin farkında!

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

- et ve kemik ürünüyüz deriden kaplanmış bir iskelet. beyine yüzde iki lik bir akıl verilmiş. Ve bu beyinle canımızın ne yapmak istediğini istiyorsak onu yapıyoruz. Örneğin sağ eline aldığın telefonu mesaj yazarken kullandığın baş parmağını incele iki dakika. Hareket ettir düşün gözlerinle izle. Bize verilen bu yüzde iki lik akıl sadece bedenimzn yapmak istediklerinin bilincini taşımak için var. Deli de akıl var mi yok ne yaptıği belirsiz tuhaf tuhaf hareketller yapar. Örnek vermek gerekirse. bu yüzden bir otomobilden farkımız yok direksiyonu nereye çevirirsn oraya gider. 6 ayda bir muayeneye girer haftada bir yıkanır. Bu böyledir :)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Parti Liderlerine Sesleniyorum: Yalvarmayın Bu Kadar Bize. Koltuğa Oturttuğumuz Adamlar Düşman Etmedi mi Bizi Kardeş Kardeşe? Biriniz Milliyetçilikden Bahsediyorsunuz Biriniz Dinden.. Biriniz Özerklikden Bahsediyorsunuz Birinize dicek Laf Bulamıyorum.. Halka Bi İsteğiniz Var Mı Diye Sormayın... Sizden Tek İstediğimiz BİZDEN IRAK OLUN YETER...!

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Yazdığım Yazıların Altına Laf Sokmaya Çalışanlar Çalışmak İsteyenler Çalışıpta Yapamayanlar.. Şunu Bilin ki Patron Benim.. İstifayı İster Kendiniz Verin İsterseniz Ben Çıkartayım.. Grevde Yapsanız Umrumda Olmaz Bunuda Bilin ;)

Devamını Oku