Uğur Uygunoğlu Şiirleri - Şair Uğur Uygu ...

0

TAKİPÇİ

Uğur Uygunoğlu

Neden illaki Yanında kız oldugunda cennettesin diyorlar? Ben cenneti kafama takmayarak yaşıyorum ailemle huzurluyum mutluyum.. Ufak tefek şeyleri dert etmiyorum.. Sorunun ne kadar büyük olursa olsun dünyanın yalan oldugunu düşünerekden problem etmiyorum.. Kafam dinc yaşım genc kız olmuş olmamış kim takar.. Ben Cennetimi Ahirette değil DÜNYAda yarattım ;)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Erkekler bluetooth gibidir! Yanındaysan bağlılığı iyidir, uzaklaşınca yeni aygıt aramaya başlar. Diye Bi Söz Çıkarmışlar... Bende Onlara Diyorum Ki.. Ne Zaman Kendinizi Bir MAL Olarak Görmekden Vazgeçerseniz O Zaman Sizinle İyi Bir Arkadaş Olacaz Buna Eminim..

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Beni Aldatmadı Sadece Kalbimi Aldı/attı

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Çanakkalede Olmuş Olsa Deprem, Bu Kadar Tepki Vermezler. Bölücü Derler Kendileri Bölücülüğün Kitabını Yazarlar.. Hakkari Bizim Değilse Ne Diye Asker Gönderiyor Devlet? Siz Bölücüğe Devam Ettikçe Daha Çok İnsan Ölür.. Vanda Deprem Olmuş Vatandaşın Yaptığı Yorum Şehitlerin İntikamını Allah Böyle Aldı.. Sanki İsrailden Bahsediyorum, Amerikadan Bahsediyorum..! Ölen Askerlerin Faturası Neden Kürt Halkına Kesiliyor? Van Doğuda Olduğu İçin Neden Batının Umrunda Değil? Utanmasanız Deprem Olduğu İçin Götünüze Kına Yakacaksınız! Bu Cümlelerimden Sonra Beni Bölücü Diye Yadırgayanlarda Olacak Bunu da Biliyorum.. BENİM GÖZÜMDE EN AŞAĞILIK BÖLÜCÜ IRKIYLA ÖVÜNENDİR ;)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Saçmalamayın! Vicdani Ret Çıkmış Olsa İsteyen Askere Gider İstemeyen Gitmezdi.. Zenginle Fakirin Arasında da Bi Fark Kalmazdı. Yalan mı? Türkiyenin Paraya İhtiyacı Olmasa Bedelliyi Çıkartırmıydı? Askerlik Yaşı Ülkemde 20yse 30 Yaş Sınırı Ne O Zaman? Sizin O Vatan Haini Dediğiniz Teröristler Değil Türkiyedeki Zenginlerdir..! Nerde O Vatanseverler? Atatürkçüler? Uğruna Canımızı Veririz Diyenler? Ben Söyleyim; Bankalarda Banknotları İmzalamak İçin Sıradalar ;)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Bu Yaz Hakkariye Tatile Gitmeyi Planlıyorum Gelmek İsteyenlere Duyrulur.. Çarçella Dağlarının Görkemliği Cudinin Gözleri Cizreye Bakar.. Kimse Öyle Yanlış Anlamasın Şehit Verirken Bu Vatan Bizim Diyorsak, Antalya Bodrum da Bir Şırnak Hakkaride Birdir ;)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Çoğunuzun Ailesi Yöresel Türkü Dinliyor. Akşamları Tv den Memleketinizin Kanalını İzliyor. Sizde Yabancılara Özenip İsmini Bilmediğiniz Şarkılar Paylaşıyorsunuz. Böylede Lafı Koyarım İşte.. Özünüze Dönün Lan Biraz, Çağdışı Kalmışlar Sizi.. Ailenizden Biraz İbret Alın..

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Biz; Okul Bahçelerini Uçurtmalarımızı Uçurtmak İçin Kullanırdık Çoğu Zaman.. Sokakları Futbol Sahasına Çevirip, Sütçülerin ve Tüpçülerin Pikap Arabalarının Arkalarına Takılırdık.. Akşamları Balkondan Milletin Kafasına Az mı Soğan Patates Fırlatırdık.. Geceleri Zillere Basıp ve Alarmı Olan Arabaların Tekerleğine Vurarak İlerlerdik.. Çocuk Olmak Bi Başkaydı Be.

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

- yediğimiz ürünler on dakika son sonra atık oluyor. sıvılar bi taraftan katılar bi taraftan çıkıyor.. Gökyüzüne çık bi soyle bak dünyaya birsürü insan koşuşturuyo nereye gidiyorlar ne yapıyorlar amaçları ne? koşan arabalar taştan betondan yapılms evlerin arasında yaşam. Çok ilginç ve aldatılması kolay bi evren yaratılmış :)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Bizim Oralarda Memleketten Dönünce 1 Çuval Un, 1 Çuval Pirinç, 2 Bidon Turşuluk, 6 Tane Boş Bidon ve Yakınlarının Akrabalarına Gönderdikleri Bagajlarla Birlikte 2 Çocuk + 1 Anne İle Otobüs Koltuk Fiyatını 60dan 25 TL ye İndiren İnsanlar Gerçekten İşlerini İyi Biliyorlardı :)

Devamını Oku