Uğur Uygunoğlu Şiirleri - Şair Uğur Uygu ...

0

TAKİPÇİ

Uğur Uygunoğlu

Televizyonun tek yararı; Toplu halde misafirliğe giderken sohbete bagımsız kalanların televizyona odaklanmış gibi rol yapmalarıdır.. Reklamda olsa, pazarlamacı kanalda olsa, en alakasız kanalda olsa izler.. Çünkü yapacak başka birşey yok :)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Bazı insanların adımı söylemesini istemiyorum! Mesela sevdiğim insan " her$eyim, hayatım, bitanem vs. " desin, en yakın arkada$larım " karde$im dostum, yolda$ım vs " desin, samimi oldugum insanlardan bunu beklerim, fakat bunu anlamamaları ve aksine her defasında adımı söylemeleri "enteresting" olmakdan cıktı artık. Ya bırakın sıradan olmayı, herkesle$mek kolay, farklı olmak zor. Bırakın ismimi i$yerimdeki patron desin, bırakın ismimi sokakda yüzünü sık gördüğüm fakat meraba meraba muhabbetinden fazla bir$ey yapmadıgım arkada$larım desin. Bırakın adımı bakkalcı ömer desin.. Bırakın adımı alt kom$umuz desin, bırakın diyen desin, Size mi kaldı ismimi söylemek?

08/10/2012

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Bir Yazı Yazarsın Facebook’da Olan Olmayan Herkese Beğen Dersin.. Mantık Yürüt; Herkese Beğendirirsen Laf Soktuğun Adam Demezmi.. Ulan Boktan Bir Yazı Yazıyor Gelene Geçene Beğen Diye Dileniyor.. O Haliyle Gelip bide Laf Sokduğunu Sanıyor Diye? Biraz Olgunlaşın Artk (+ 10 - 18 Yaş Arası)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Haftasonunda dershaneye giden insanlar da bi alem. Okuldaki derslerden can sıkıntısından dert yanıp dersin bo$ geçmesini isteyen talebeler, aydat parası 50 tl ye bile cok diyen burjuva zihniyettekiler, deshanelere 3 - 4 bin tl parayı seve seve veriyorlar.. Trajikomik gerçekten. Bide sevgili yaparlar anlatırlar kankilerine "dershaneden biriyle cıkıyorum" diye övünürler.. Adı batsın ;)

13/10/2012

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Biz Bu Dünyaya Hamal Olarak Gelmişiz.. Sürekli Çalışırız, Bitmeyen Dertler, Ödenmesi Gereken Borçlar, Vergiler Hep Bizler İçin.. Birazcık Eğlenmeye Kalsak Günah Derler.. Dünyamızı Cehenneme Çevirdiler, Ahireti Düşünmemizi İstiyor İmamlar! .. Bu Halde Mi?

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

-Kı$ ayında güne$ görmek degil marifet, temmuzun ortasında kar yagmalı kar! !
-Annem ve babam yine yanımda olacaksa, cennet sizindir..
-bir $ehir olsaydık ke$ke, en azından gelenimiz gidenimiz olurdu..

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Evde Eşofmanla Öyle Uzanıyorum.. Bayram Gelmiş Benim Neyime?
Herkes Ana Sayfada Bayram Mesajları Yazıyor, Bense Öyle İzliyorum.. İnanın Öteki Günlerden Hiç Bir Farkı Kalmamış Bayramın.. Ne Eskisi Kadar Zevk Alabiliyorum Ne de Tad. Dün 5 Kasımsa Bugün 6 Kasım Öyle Yani..

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Ben Bıktım Şairlere Laf Söylemekten Onlar Bıkmadı Saçmalamaktan.. Bir Babanın Kızının Sevgili Olaylarına Kızmasının Tek Sebebi; Erkeklerin Kimyasını Biliyor Olmasıdır. da Nedir Abi? Burda Kızını Tembih Etmiş Kaşarlığın Lüzümü Yok Diye. Bizim Millet İlla Erkeğe Laf Sokacak Ya Olaya Hiç Bu Açıdan Bakmazlar Tabi ;)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Ah Bu Türkülerde Olmasa Halimiz Gerçekden Harap. Anlatır Dağları Ovaları Kırları.. Saflardır Gerceklerdir Yalan Yokdur Yaşanmışlara Değinir Hep... Zaten Yazarın da Derdi Olmasa Türküye Döker miydi Sözlerini?

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez.. Kahrolsun PKK.. Dedirtmeyecek Bir Devlet İstiyoruz Artık..!

Devamını Oku