Uğur Uygunoğlu Şiirleri - Şair Uğur Uygu ...

0

TAKİPÇİ

Uğur Uygunoğlu

-O değilde Toplu Taşıma Araçlarında Tramvaylar Belediyeler Dolmuşlar Falan Olsun.. Bi İnsan Kendi Nefesini Bi Başkasının Üzerine Boşaltması Kadar İğrenç Birşey Yok..! Tiksinç...

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

2 Gün Önce 12 Tl Attırdım Telefona, 10 Milyona Sms Hakkı Yapayım Dedim.. 2 Tlyede Çağrılık İçin Dursun Dedim Ne Bilim. Toplu Msj Atayım Derken 2 Liramda Gitti Yani.. Haram Zıkkım Ettiler Turkcell Görünümlü Vodafone ve Avealı Sahtekarlar

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Garip bir olaya değinmek istiyorum. Şuan binlerce kaptan otobüs bagajında uyuyor. Nakliyat yapan tır şoförleri, yolda başlarına ne geleceklerinden bihabersiz körkütük gidiyorlar. Batman yaylalarının tepesinde yaşayan bir ninenin gençliğinide merak etmişimdir. Yada sokakda yatan bir çingenenin aslını.
Ve şunu unutmak kardeşim; Amerika başbakanı obama, fransa cumhurbaşkanı sarkozy dünyanın en genç zengin adamı facebook kurucusu markdan bi farkın yok..Senin üzerindeki elbiselerde emek var. Onlarında burjuva takım elbisesi var.. Üzerlerinde ki elbiseler insan olmaya delil değildir.
Çıplak halde düşündüğünde herkes aynıdır ;)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Dünyadan zevk aldığım bir$ey yok. Bakkalda ki halley doritos, Manavdaki kiraz armut, kasapda ki ciğer tavuk ağzımın gıdası için var.. Deniz, dağ, ye$illik, görkemli bir cadde dı$arıda yağan kar, gözümün zevki için var.. Nargile kokusu, parfüm, ve temiz bir toprak kokusu burnum için var.. Küfürü övgüyü ihaneti her türlü kalle$liği duyan kulak.. ve benim ülkemin sınırları içerisinde gezdiren ayaklarım, Ve bütün bunları organize eden beynim için yaratılmı$ olan dünya. Yalansın.

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Yalnız mı Hissediyorsun Kendini? Takma Dostum.. Hem Yalnız İnsanın İhanet Edeni de Olmaz.. Herkesle Aran Kötü mü? Sorun Değil.. Gerçekleri Görüp Herkesin Dediğine Karşı Geldiğin İçindir. Ailenle Huzurun mu Yok? Yalnızlığı Takma ve Çevrendekilerin Sana Gösterdikleri Tavırları Yoksay Bak Nasıl Ailenle Mutlusun.. Hayat Her Yaşta Güzeldir. Lakin Hayatından Parazitleri Temizlediğin Zaman ;)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Hala İzdivac Programı Yapılıyorsa ve İnsanlar Katılıyorsa Ayrıca O Programı Sunan İnsan ve Programı Yayınlayan Kanal Varsa, Söyleyecek Söz Yok..! ve Sen Başbakan; 24 Şehiti Vermeden Önce Düşünecekdin Saldırıyı.. Hadi Saldırdın Kaç Can Alabildiin? 100 200 500 1000? Yeter mi 24 Fidanı Geri Getirmeye? ve Nice 24 Fidanlar Gidecek, Bunu da Biliyoruz.. ve Sen Yine Geç Kalmış Olacaksın ;)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Hergün ba$ıma gelen bir olayı payla$mak istiyorum arkada$lar özet yok ona göre
Yolcu - Bilet ne kadar? (bide nereye gideceğini söylese gam yemicem)
Ben - Neresi Ablacım?
Yolcu - Çorlu
Ben - Saat 17 de var Abla..
Yolcu - Ay çok geç yaa (Saat 16:36 Halk otobusü kaldırıyoruz sanki 5 dk da bir)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Yine basıma sık gelen birşeyi paylasmak istiyorum arkadaslar özet yok ona göre.
Yolcu: Biz bilet ayırtmıştıkda
Ben: Nereye?
Yolcu: Edirne
Ben: Kaç Aracına?
Yolcu: 11: 30

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

kiminin hayali olursun kimini hayal edersin. Ne seni hayal edeni kabul edersin ne de hayal ettigin seni. Şefkat beklerken bir başkası da senden bekler. Sen ona vermezsin o sana vermez böyledir ışte hayat [ :) ]

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Sevgili olayı gerçekten basitleştirilmiş bir çocuk oyunu olmuştur. Sevgili ne demek arkadaş? İki kişinin gönüllü olarak sevgi saygı çerçevesinde anlaşmasıdır ve bi bakıma evliliğin provasıdır. İyi devam ederse bunu evliliğe çevirtip resmileştirmektir. Budur sevgili olmak. 30 40 sevgili yapmak değildir. Evlenince de zor bulursun adam gibi adamını, boşanırsan devlet bile sana dul diyecek ne utanç verici öyle değil mi?

Devamını Oku