Uğur Uygunoğlu Şiirleri - Şair Uğur Uygu ...

0

TAKİPÇİ

Uğur Uygunoğlu

Hiç Anlamadığım, Hayatımda Hep Saçma Bulduğum, Şu Okullardaki Deprem Tatbikatları; Deprem Olunca Ellerini Başına Koyarak Sıranın Altına Girmek Ne Kadar Mantıklı Arkadaş?

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Hiç Kimse Hristiyanları Dışlamasın! Yaratılırken Sormadılar Hangi Dini Seçersiniz Diye? Ne Müslüman Olarak Doğmak Şans, Ne de Hristiyan Olarak Doğmak Kader! Yaratandır Dilimizi Dinimizi Irkımızı Belirleyen, O Yüzden En Az Bir Müslüman Kadar Hristiyanlarında Hakkı Vardır Cennet İle Cehennemde Olmak! İnsan Olan Zaten Bunlara Bakmaz!

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Biz Sevdiğimize Güzel Sözler Söylemek İçin İnternetin Altını Üstüne Getirenlerden Değiliz. Şairlerden Alıntılar Yapanlardan Değiliz.. Bizim Gönlümüzden Geçeni Yüzüne Yansıtan Gözlerinin Gözbebeklerine Kadar İnen Derin Duygulu İnsanlarız ;)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Senin için bugün ne mi yaptım? Allah"a şükrettim hayatımda sen varsın diye. Dedi.. Allah İçin Ne Yaptın Dedim? Yorum Silindi!

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Birisi Bana Son Durumumu Beğen Dediğinde 100 Begeniden Fazla Gördüğümde Herkese Tek Tek Dilenen Dilencileri Anımsatıyor ve Halen Gözü Doymayıp Banada Söylüyor Diye Suratına Tüküresim Geliyor.

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Nedense hep dershaneye gidenler okulu sevmiyor. Bu da işin trajikomik yani tabi.
Zaten akıllı adam dershaneye gitmeden de geçer sınavları da okulu da ;)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Haitiye Somaliye GAzzeye Yardım Eden Vatanseverler, Şimdi Van İçin Sessiz ve Duyarsız Kalmış Durumdalar..! Neden mi?
Çünkü Van Doğu Anadolu Bölgesinde, Çünkü Van Kürt Ağırlıklı Bir Şehirdir, Çünkü Van Terörist Besleyen Bir Vadidir.. Çünküler Bitmez Nedenler Artar..!
Başbakanın Yapamadığını Allah Yaptı Diyenler O Halde 200 Mahkumun Özgürlüğünü Neden İstesin Allah? Biraz Zihniyet İstiyorum Biraz Düşünce..
ve Ülkücü KöpekLeri Anca Sizin Gibi İnsanlar Bu Duruma Gülebilir.. Ama İnanın Bana Burnunuzdan Fitil Fitil Gelecek Hz.Muhammed (s.a.v) diyor ki: Müslüman kardeşinin uğradığı felâketi sevinçle karşılama! Allah onu rahmetiyle o felâketten kurtarır da seni musîbetle imtihân eder....
İnadına Vanlıyız İnadına Ötekiyiz.. !

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Bir ülkeye turistler yol geçen hanı gibi girebiliyor ve kendi halkı yurt dışına çıkmak için bir çuval belge hazırlıyorsa o ülke Türkiye"dir.

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Gümrükden Mal Kaçırıp Aceleyle Gidip Ecelide Aldık.. Kanbersiz Düğünü de Yaptık Samanlıktaki İğneyide Bulduk.. Eşşek Bile Anladı Hoşafı Siz Halen Anlamadınız Beni :)

Devamını Oku
Uğur Uygunoğlu

Bu Ülkede Yaşıyorsan Türksün ve Türkçe Konuşacaksın.. Ne Demek Arkadaş? Gönül Rızasıyla Türkiyede Doğmak yada Herhangi Bir Yerde Doğmak Gibi Bi Alternatifim Olsaydı.. Zaten Bu Irkçı Bi Yerde Yaşamayı Kabul Saymazdım ;)

Devamını Oku