Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • fethullah gülen05.08.2006 - 23:52

  Peygamberimiz (S.A.V) , Ebu Cehil gibi bir kafirin ayağına yüzlerce kez gitti. Ebu Cehil İslam düşmanı değilmiydi?

  Sahabeler çok kısa bir zaman içinde islamı tanıtmak için yurtlarını geri dönmemek üzere terketmediler mi? Dünyanın dört bir yanında sahabe mezarı yok mu? Eğer ulaşabilselerdi Amerika ya da gideceklerdi.

  Kim kimin parasını kullanıyor? Cami yüzü görmeyip cemaat hakkında ahkam kesenler gibi, 5 kuruşunuz nasip olmadığı halde varını yoğunu infak eden müslümanların tasarrufuna dil uzatmayın. Tek kuruşuna kadar eğitim ve irşadda kullanılan bu küçük bağışlar sayesinde sahabenin hayalindeki kıtalara Allah'ın adı götürülmüştür.

  Hocaefendi ve onun sevenleri her ne yaptılarsa herkesin gözü önünde yapmışlardır. Hiç bir kurumun kapısı kimseye kapalı değildir. Hocaefendinin tüm vaazları ve kitapları her yerde bulunabilir.

  Bir müslüman hakkında elinde hiç bir sağlam dayanak olmadığı halde iftira, gıybet ve sair isnatlar da zaten hocaefendinin değil ancak sizin icraatınız olabilirdi. Bu nedenle buradaki hiçbir eleştiriye üzülmüyorum.

  Hocaefendi hakkınızda benden daha iyimser düşünmektedir. Hatta Allah dediğiniz için muhtemel ki kendsinden bile iyimser düşünmektedir. Bu da ona yakışandır.

 • fethullah gülen20.07.2006 - 12:28

  Olumsuz eleştirilerde nefret ve önyargıların, muhakemenin önüne geçtiğini görmek bana Fethullah Gülenin doğru bir insan olduğunu anlatmaya yetti.