Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • Ömer ÖNGÜT20.07.2006 - 11:36

  Merhaba,
  Ben Süleymancılar diye bilinen grupta yetiştim ve 22 yıl boyunca onlardan idim... Yazacağım tek şey şudur; hemen, birçok ileri-geri ifadeler, teviller, ağız dolusu muğalata ifadeleri yazabilirler, cevaplarının zerre kadar kıymeti yoktur. Süleymancılar yıllar once “Evlatlarım siz siz olun siyasete girmeyin! ” sözlerinden “Türkiye’de faiz alınabilir” ’e gelmişlerdir.” Hüseyin Kaplan ile ayrılma konularını, Hüseyin Bakır’ın intiharını, Necati Tosun, Harun Reşit Tüylüoğlu, Ali İhsan Çetiner vb. çanta dolusu para, Almanya, Hollanda vs. bir çok avrupa ülkesinde Ramazan vaazlarını, İstanbul’da Ramazanda teberru toplamaları, Kurbanda deri toplamalarını ve sonra çok cüz’i miktarının talebeler için harcandığını çoğu bilir, (hepsi demeyeceğim hoca ve yönetici (abi) takımı bilirler, ihvan dedikleri saf muhibbanlar kaz gibi yolunmaya devam edilmektedirler çünkü, zaten buraya yazma sebebimde onları hiç tanımayanlar ve içlerinde olup iç yüzlerini bilmeyenlerdir, yukarıdaki isimleri tartışmak falan değil, zaten hemen “öyle arada bir adam çıkabilir, bizden değildir” vs. vs. vs. birçok şey söyleyebilirler. Yıllarca içlerinde olduğum gibi yazabilecekleri cevapları da biliyorum. Gayem kişileri tartışmak değil onları çok ama çok iyi bildiğimi anlatmaktır.
  İleri gelenleri de sapıklıklarını (1989’larda) halka da aşikar ettikten sonra Türkiye’de nerede kongre kaybettiklerini hatta suratlarına karşı “Siz kafirsiniz! ” dendiğinde; Ayet-i Kerime’deki gibi “Adeta birer kereste! ” gibi kaldıklarını çok iyi bilirler.

  (Süleymancılar! Gocunmayın bana da babam aynı şeyi söylediğinde “Hadi oradan demiştim” ama gerçek bu…. Mevlaya Hamd-ü Senalar olsun; Muhterem Ömer ÖNGÜT’ün tek bir kitabı ile zemini çöller, sonucu cehennem olan sapıklardan ayırdı bizi…)

  Yeni yetmelerin birçok şeyden haberi yoktur zaten. Belki Ne Süleyman Tunahan’a mehdi dediklerini bilirler, Ne aslında onun Kemal Kacar’ı davet edinmekle müşerreflendiği safsatalarını bilirler, ne de Hitler’in aslında Süleyman Tunahan’a intisablı olduğu yalanlarını bilirler, ne de yıllar once Kemal Kacar’ın Kıyamet’in kopma gününü 2000 yılında olduğunu söylediğini bilirler.

  Bilinmelidir ki Süleymancılar vb. –kendi ifadeleri ile- Allah Şahittir ki: Nur-u Munkati olanlardandır ve sapıktırlar.

  Yazılan yazıları okudum şunu gördüm 'İslamı bölüm bölüm bölen, parçalayan din simsarlarının, bölücülerin kendi nefislerini, hocaefendilerini, bey abilerini ilah edinmelerinden dolayı zerre misgal değişme ihitimali yok gibi... Derdim hiç onlarla değil… Ehemmiyetli olan Ayet-i Kerime ve Hadis-i Şerif’ten başka rehber kabul etmeyen ve İslamiyyeti öğrenme, bilgilerini genişletme arzusunda olan Müslüman’ların bu sapıklara kapılmamasıdır.

  Bu konularda çok fazla bilgisi olmayanlar kesinlikle Muhterem Ömer ÖNGÜT'ün
  İLAHİ GÖRÜŞ BİRLİĞİ’NE DAVET -
  DİNLERİ SÜLEYMANCILIK, İMANLARI PARA, HAS HUYLARI GASP, MESLEKLERİ DE DİLENCİLİK OLAN SÜLEYMANCILARIN İÇYÜZÜ -
  KÜFRÜ HOŞ GÖREN NARCILARIN İÇYÜZÜ -
  REFAH DİNİNE MENSUP MAHMUD EFENDİNİN MOLLALARINA CEVAPTIR

  kitaplarını okumalıdırlar. Arzu eden mathsist@yahoo.com’a mail atsın kitapları bir şekilde temin ettirip gönderirim.

  Bu gruplardan olanlar da okumalıdırlar; -Nefislerini İlah edinmedilerse- zaten Hakkı görecekler, buna emin olun… buna emin olun…
  Şunu da bilin ki: Süleymancıların içinde iken -Talebe başkanlığı, Üniversiteliler Temsilcisi yaptığım yıllarda- gördüğüm o dur ki; Süleymancısının-Fethullahçısından-Refahçısından farkı yok. Hepsi bölücü…

  Arzu eden yukarıda isimlerini verdiğim kitapları –ve muhterem Ömer ÖNGÜT’ün diğer kitaplarını- okursa hakikati görür, gerisi de kendi bilir…