Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • Hrant Dink02.08.2007 - 20:04

  Hrant DİNK bana, ülkemizde yaşayan insanların ikiyüzlülüğünü önplana çıkarmasında etken olan bir aydın'ı çağrıştırıyor. Şöyleki;

  Dünyanın herhangibir yerinde bir Türk'e yapılan haksızlık yada ölüm,Türkiyede yankılar uyandırıp gazetelerimizin tümünde manşetlere taşınırken,Türk halklarının öfkesini çekerken,Türkiyede olan aynı olayı neden aynı şekilde değerlendirmiyoruz?
  Bu bir ikiyüzlülük değilde nedir?

  Müslümanlar dinlerini tüm Dünya ülkelerinde özgürce yaşarlarken,Türkiyedeki yaşayan başka din mensuplarının dinlerini yaşamalarına neden sınırlamalar getirmek isteriz,halbuki öldürürüz ve haklı çıkmaya uğraşırız.
  Bu bir ikiyüzlülük değilde nedir?

  Başka dindeki biri müslümanlığı seçtiğinde; Gazetelerimizin hepisinde manşetlere taşınıp, bizlerde olanca gücümüzle alkış tutmaktan ellerimiz morarırken; Müslüman birisi başka dini seçtiğinde hiçbir gazetede haber yapılmaz,kulaktan duyduğumuz söylentiler ise nalet okumamıza neden olur.(Hani büyük din ya) İnsanların kendi doğrularını seçmelerine müdahele hakkı görürüz kendimizde.
  Bu bir ikiyüzlülük değilde nedir?

  'Türk'en büyük ırk, 'İslam' en büyük dindir derizde, bir Alman,bir fransız,bir yunan Vs. vs. ne düşünüyor diye hiç aklımıza gelmez,gelsede bizi ilgilendirmez 'BİZ en BÜYÜĞÜYÜZ' Bencillik,riya ve sahtelik hep bizdedir. (Gurur duyarız)
  Bu bir ikiyüzlülük değilde nedir?
  Saygılar.