Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Semih Oktay
Semih Oktay

DANIŞAN DAĞI AŞMIŞ,DANIŞMAYANIN YOLU ŞAŞMIŞ...

 • namert22.09.2011 - 00:11

  Sinme tilki duldasına arslan yesin ko seni,
  Geçme muhânet köprüsünden seyl alsın ko seni.

  namert = muhânet

 • radikal kitap18.11.2007 - 00:25

  'kesinlikle katılıyorum en iyi kitap eki' diye yazan 'diyeceklerim söylemekle bitmez' rumuzlu arkadaşıma katılıyorum.Fazlası var:

  RADİKAL KİTAP en doyurucu kitap eki'dir.

 • para13.01.2006 - 00:01

  Sayın antoloji.com üyeleri, 13,01,2006

  Size bir kitap önerisinde bulunabilir miyim?

  Cevabınız evet ise aşağıda yazdıklarıma gözatar mısınız? Teşekkürlerimle,

  http://kitap.antoloji.com/kitap.asp? kitap=43443

  adresinden PARA adlı Pierre Rey tarafından kaleme alınmış,ErKO Yayıncılık' tan henüz yayımlanan romana bir bakar mısınız? mustafamustafa benim rumuzumdur.Bu kitap muazzam bir çekiciliğe sahip.Aslında o kadar sade bir dille yazılmış ki...Romanın karamanları ile birlikte karanlık işlerin içine dalar ve bu eylem gerçekleştiğinde en az onlar kadar heyecanlanır ve işbirliği yaparsınız.

  Bir bankacının iş aşkına gıpta eder,bunun sadece roman kahramanlarında görülüp görülmeyeceğini tahmin etmeye çalışırsınız.

  Yine işine aşık bir katilin adam öldürürken aldığı hazzı; romanın yazarı bizi katilin en candan arkadaşı yaptığı için,ruhumuzun taa derinliklerinde duyar ve şaşarız. Ama ben katil değilim ki diyenleriniz olacaktır. Pierre Rey bütün marifetini göstermiş adeta bizi esir almıştır romanına.. Benim gibi Cumartesi okumaya başlayacak olan arkadaşlarım ise şanslıdır. Çünkü başıma gelenlerin çoğunun bu cumartesi başlayanların başına geleceğinden eminim.Evet ne geldi başıma..tahmin edenleriniz çoktur ben yine de kendi cevabımı bildireceğim: uykusuz kaldım ve ne oldu biliyor musunuz?

  Kitabı bitirir bitirmez kendimi romandaki şahsiyetlerin odamda canlı canlı dolaştığını daha doğrusu ruhlarının dolaştığını düşünürken buldum.Ve inanamadğım bir şey yaptım: Kitabı tekrar baştan okumaya başladım. Bu hayatımda ilk defa bir kitap için yaptığım en büyük unutulmaz anımdır. Diyebilirim ki kitap okumanın verdiği hazzın doruklarına o gece ulaşmıştım.

  Pierre Rey büyüksünüz,çok güzel bir konu ele almışsınız. Ellerinize sağlık! İnanın sizi okuyan her insan bu kitabın en azından ne kadar sade bir dille yazıldığını fakat sürükleyici bir esiralışla,bir hortum gibi insanı kendisine çektiğini itiraf edecektir.

  O her satırını bildiğim bu güzel romanı Atilla Tokatlı' nın kendine özgü tercümesinden okuyacak ve roman okumanın hazzına varacaksınız.

  Okuyup bitirdiğinizde..evet işte ossaat bu kitabı benim size tavsiye ettiğim hatırlanacak ve bana teşekkür mesajı çekeceksiniz. Beni gerçekten mutlu etmek isteyenlere yani bu teşekküre bir karşılık olsun vermek isteyebileceklere(dir) mesajım: Teşekkürünüzü elbette sade bir duruşla kabul edeceğim. Fakat beni mutlu görmek isteyenler şunu yapsın lütfen..bu romanı en az iki kişiye tavsiye edin ve okutun lütfen!

  Tekrar, beni okuma zahmetine katlandığınız için teşekkür ediyorum. Hatta PARA romanını okumasanız dahi...


  Saygılarımla,

  Semih Oktay