Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Sevda Viyan
Sevda Viyan

NE BES E ŞEWİTÎM, PERİTÎM, CEMİDÎM E? ?

 • hasret gültekin24.07.2008 - 13:40

  Ne çok özlüyoruz seni HASRET.. Ne çok arıyoruz bu zor günlerde.. Geldin dünyaya.. kısacık zamanda kocaman işler başardın ve gittin.. Ömrümüzün sonuna kadar eskimeyecek eserler armağan ettin bize.. Bir daha bulamayacağımız yegane insansın.. Sesinle.. Şelpenle.. İnsanlığınla...

  Bu konuyu açan arkadaşa teşekkürler...

 • fethullah gülen22.07.2008 - 19:24

  Din üzerinden siyaset yapan bir kişilik.. Saidi Kurdi'nin kitaplarını okuyan, okutan ancak Kürtlüğünü kabullenemeyen bir insan. Milliyetçiliğiyle ün salmış biri.. Neden Said'i Kurdi'yle tanışmadınız sorusuna 'Milliyetçi duygularım izin vermedi' şeklinde cevap veren bir zat.. Eğer Said'i Kurdi kürt olmasaydı onunla görüşecekti.. Madem öyle kitaplarını da okutmasın.. Başka bir ırkı böylesine küçümseyen biri kalkıp din adına da hiçbir şey yapmasın! !

 • Kürt İsimleri122.07.2008 - 19:09

  zenci dindar arkadaşım.. Kürt isimlerine nasıl işkembeden çıkmış diyebilirsin.. Bu saydığın isimlerin sözlük anlamları insanlara uygun oluyor da Kürtçe isimlerin sözlük anlamı mı uymuyor? ? .. Neden karşısınız Kürt isimlerine bu kadar anlayamıyorum.. Bir insanın anadilinde bir isme sahip olması kadar doğal bir şey var mıdır? ? Hanginizin nenesinin dedesinin adı böyle diyorsun.. Benim annemin nenesinin adı Sarya ve şimdi 2 yaşındaki yeğenimin ismi de Sarya.. Özellikle Kürtçe isimler takıyoruz ki kültürümüz kaybolmasın.. Bunun bölücüklükle hiçbir alakası yok! ! !