Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • anti madde31.03.2012 - 20:37

  Allahu Teala Kur'an'da bize 'herşeyin zıddı ile yarattım' diyor. Gece-günüz, sıcak-soğuk, ekşi-tatlı, cennet-cehennen, erkek-dişi vs. her şeyin bir zıttı var. O zaman maddenin de bir zıddı vardır ki buna da anti madde denir.

  Evren bilim adamlarının araştırmalarına göre devamlı sabit bir şekilde gelişmekte olduğunu tespit etmişlerdir. Tespitlerde yıldızlar hem uzaklaşıyor hem de birbirine olan mesafeleri artıyor. Yani birbirinden uzaklaşıyor.

  Benim tespitim bu evrenin genişlemesi sınırları içinde kalan evren, dışında kalan ise namekan (meknasızlık) ve nazaman (zamansızlık) dır. Maddenin ve zamanın olmadığı yerde de anti madde vardır. Anti maddeyi dünyada devasa deney aletleri ile kısa bir süre tutabilirler. Çünkü zıtlık bunu gerektirir.

  Maddede atomlar var. Çekirdekte nötron ve proton var. Bunları bir arada tutan merkezkaç kuvvetini dengede tutan elektronlar var. Elektronlardaki merkezkaç kuvvetini dengede tutan elektronların etrafında bulunan yine elektroncuklar varır. Bu elektroncukların dengesi de Allahın elindedir. Biz evreni direksiz olarak yarattık diyor Allahuteala.

  Bunun tam tersi namekanda anti maddede saklıdır.