Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

Maşa ile koca ayı sizce ne demek, Maşa ile koca ayı size neyi çağrıştırıyor?

Maşa ile koca ayı terimi İki Baharın Valsi tarafından tarihinde eklendi

 • Nur Beyza Gürcan
  Nur Beyza Gürcan

  Kesinlikle çocukluğu harcadığım çizgi film...

 • İki Baharın Valsi
  İki Baharın Valsi

  hokus pokus

 • İki Baharın Valsi
  İki Baharın Valsi 19.01.2019 - 00:47

 • İki Baharın Valsi
  İki Baharın Valsi 04.08.2018 - 00:26

 • Abaki Akdeniz
  Abaki Akdeniz

  çok güzel, biraz da uzun olsa dahaya güzel olacak

 • İki Baharın Valsi
  İki Baharın Valsi 05.05.2018 - 10:39

 • İki Baharın Valsi
  İki Baharın Valsi 24.02.2018 - 12:59

 • İki Baharın Valsi
  İki Baharın Valsi 30.01.2018 - 20:52

 • İki Baharın Valsi
  İki Baharın Valsi

  Hislerimi emsalsiz yansıtıyor ;))


 • İki Baharın Valsi
  İki Baharın Valsi

  ;)))

 • Aşk Olsun
  Aşk Olsun

  zevkle izliyorum. çok sevimliler.

 • Delirdim Ama Bisor Niye Delirdim
  Delirdim Ama Bisor Niye Delirdim

  sarmaşıkların arkasına gizlendim gözetliyom, aceba neler oluyo burda?

 • Vedat Gökhaner
  Vedat Gökhaner

  Gamze Cebeci; siteye gelişinizi ve algılama sorununa örnek vererek giriş yaptığınız yazıyı hayretle okudum. Burada insanlar birbirlerini tanıyabilirler de, tanımayabilirler de. Şahsen benim kimse ile tanışıklığım yoktur. Burada hüküm verilmiyor. konuyu gerektiği kadar dikkatle okusaydınız, üyelerin sayfalarına da göz atmış olsaydınız sanırım bu talihsiz yazıyı yazmazdınız.
  Burası Edebiyat,Şiir,bilgi,duygu paylaşım platformudur.
  Bu sitede şiirlerin paylaşıldığı, yorumların yapıldığı bir bölüm var,her türlü paylaşımın yapılabildiği başka bölümler de var. Bu başlık altındaki üyelerden birini, sizin de beyanınız üzerine Karşı Kıyı 2 rumuzlu üyeyi ele alırsak; bu üye (kendileri tanımadığım,yazılarını zaman buldukça okuduğum saygı duyduğum bir üyedir) eğer bir şiirin altına uygunsuz bir yorum yazmış olsa idi, diğer üye gelip VAH lı mesajını bırakmış olsa idi ve ben o müdaheleyi yapmış olsa idim, siz haklı, ben abesle iştigal etmiş olurdum. Bu konu içinde, bunca gereksiz diyaloğa neden olan,polemiğin başlamasına neden olan üye açıkça bellidir, sizin arkadaşınız olması durumu değiştirmez. Ayrıca, herkes taraflı, Halil Aslan Bey tarafsız (hariç tutmak suretiyle) diyerek kefil olmuşluğunuz sizin de taraflılığınızı açıkça ortaya koymaz mı? :)
  Hiçbir canlıyı küçümsenmemeli, fare de bir canlıdır,yılan da, kuş da. Ve hepsi de ormanda yaşarlar. Ve hepsi de bir değer barındırırlar.Konulara daha geniş açıdan bakmanızı öneriyorum. Diğer hususa gelince; Herkes mesleki hatalar yapabilir,yapmadığını iddia eden yanılgıdadır. Önemli olan en az hata ile hayatı sürdürmektir.
  Bu sitede pek çok başlıkta küçük hanımın tabiri ile geyik muhabbeti yapılmaktadır. Bu siteler,bilgilenmek,paylaşmak için olduğu kadar eğlenmek içindir. Önemli olan hakaretten uzak olmaktır.
  CANI VAHLANMAK İSTEYENE AYNAYA BAK DESEM cümlesinde, hitap edilen kişi bu cümlenin muhataplarına hakaret etmeyi amaçlamışsa hakareti kendisine iade edilmiştir demektir, çünkü aynada kendisini görecektir. Belki aynada geyik görecektir. Onu ben bilemem.Yazanlar,paylaşanlar bilir.

  Gençliğinize,tecrübesizliğinize hürmeten cevap yazdım. Umarım aydınlanmışsınızdır, algılarınıza bir nebze katkım olmuştur.Bu konuyu burada kendi adıma kapatıyorum. Ve dikkatinizi çekiyorum; ben sayfamda mesleğimden söz etmedim,müdahil olma sebebime kadar da bunu zikretmiş değilim. Burada mesleki kimliğimde değil, şahsi kimliğimle bulunuyorum.
  Önemli bir husus; Yavuz Tunalı Bey Edebiyat öğretmeni olmanın hakkını vererek imla hatasına değinmiş ki,çok doğru bir tespittir,kendilerine teşekkür ediyorum. İlgililerin dikkate alması dileğiyle.

 • Vedat Gökhaner
  Vedat Gökhaner

  Beni ilgilendirmeyen konulara müdahil olmaktan genelde kaçınırım.Lakin emekli Hakim olmanın verdiği hissiyatla olsa gerek, bariz olarak görülen haksızlık ve aymazlığa sessiz kalamadım.Burası elbette mahkeme salonu değil,gönül salonu,bu açıdan bakmak lazım.

  Bir başlık açılmış,kimseye sataşma,hakaret olmadan diyaloglar kurulmakta. Evet bu mecazdır. Mecazlarda belli ortamlar mekan alınır. Burada da bir çizgi filmden esinlenilmiş.Kime ne zararı var?
  Diyalogta diğer üyelere gönderme, hakaret vs.yok. Küçük bir hanım geliyor, alakasız bir eleştiride bulunuyor. Bunu bir nebze anlayabilirim,hayat deneyimsizliğine verebilirim,ama konuyu uzatıp pişkinlik ve benzeri gibi gereksiz sözlerle abartmayı anlayamam.
  Ayrıca sayfasında 68 yaşında ve emekli albay olduğunu beyan eden ve olgun olması beklenen bir üyenin o şekilde müdahelesini abesle iştigal görürüm. Abes olan müdahele değil, düzeysiz insanlar, rezalet gibi anlamsız sözlerin sarfıdır. Bu hakarettir. Çocuk söylese anlar,güler geçerim.
  Ormanda fare var denmiş, sayın albayca bu söz eleştirilmiş,ilginç,garip.ormanda fare yok mudur? Fare de diğerleri gibi bir canlı türü değil midir? Böyle basit ayrımcılıkları meslek hayatınızda da yaptınız mı?