Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Kashna sizce ne demek, Kashna size neyi çağrıştırıyor?

Kashna terimi İsim Soyad tarafından 24.11.2006 tarihinde eklendi

 • Zeyneb Ünlü
  Zeyneb Ünlü 03.10.2013 - 10:35

  Çok yanlış düşünüyorsun arkadaşım. Sizin gibi düşünenler kaderi de yanlış yorumlayıp tüm başarısızlıklarını Allaha isnat eden beyinlerdir.
  Kashnanın anlamını okuyun şimdi:
  Kashna bilmektir. Kendini tanımaktır. Bir mükemmellik tutkusudur. En iyiyi yakalama çabasıdır. Kashna, oksijene saygı duymaktır nefes alırken, zirveleri zorlamaktır. Değerini bilmektir ormanda duran bodur bir ağacın. Kashna kaygısızca koşmaktır en çetin yollarda… İmkansıza aşık olmaktır Kashna. Önyargılardan arınmaktır. Haddini bilmektir. Mazeret üretmeden yaşamaktır. Kashna, dik durmaktır en güç zamanlarda. Vazgeçmemektir, göğsünü germektir fırtınalara, geleceğe dokunmaktır kaygısızca, meydan okumaktır, en olmaktır, bağırmaktır avaz avaz, haykırmaktır karanlığa.

 • Rukiye Ünal
  Rukiye Ünal 21.04.2008 - 23:22

  Parayı kırma felsefesinin diğer adı ((: Bu arada sahiden ben de dünyanın en akıllı insanıyım (: Meğer tek değilmişim, mutlu oldum öğrenince (:
  Tövbe yahu..
  ...
  'En olma sevdasıymış'.. Bu bir hastalıktır bilmeyenin ilgisine bilgisine.. En olmak uçurum yaratmaya çalışmak ve bu uçurumdan kendini atmaktır.. Bir daha düşünüle efendim bir daha.. Gelişmenin acısız ve başkalarına çok daha faydalı alternatif yolları var. Paranoyak 'hırs' sendromunu kendine güven olarak enjekte etmenin ve normal bir şeymiş gibi göstermenin lüzumu yok. Değil mi dostlar (: