Evlat... Şiiri - Saniye Bozlu

Saniye Bozlu
67

ŞİİR


6

TAKİPÇİ

Evlat...

Evet biliyorum evlat çok ama çok zekisin..Teknolojinin yardımıyla bilgiye ulaşman çok ama çok kolay, gelecek senin ellerinde yeniden şekillenecek biliyorum..
Çok akıllı, zeki ve yetenekli sin..Galileo gibi Arşimet gibi, Madam Curie gibi..Sonuç?
Einstein atomun parçalanabilir olduğunu keşfettiğinde ne oldu bilirmisin evlat "Atom Bombası" nın temelleri atıldı. Sence Einstein in büyük ideali bu muydu?
"Erdem" evlat..Seni insan yapan şeydir. Seni hayvandan ayıran aklının yanında erdemi de ögrenmezsen, kendini dürüst ve insanlığın yararına olan şeyler yapmanın dışında bulursun. Aklını paranın emrine adamak yerine erdemeli şeyler için çalıştır evlat..Yarına ışık ol, karanlıklar yaratıp sonra bunu süslerle gündüze döndürmeye çabalama..
Evet insanlığı "teknoloji" kurtaracak yine. Ben buna inanmaktan vazgeçmeyeceğim. Ama o teknoloji ellerinde ,bu yaşlı dünyanın yararına kullanmazsan korkarım sonunu hazırlayacak sın.
Biliyorum "doğru" ile "yanlış" her zaman net değildir. Kararsızlığa düşersin çünkü insansın. İşte böyle zamanlar için yüreğini besle evlat, sevgiyi besle..Ve kararsız kaldığında ona sor. Ve "Yüreğinin götürdüğü yere git". O sana yalan söylemez.

Saniye Bozlu
Kayıt Tarihi : 3.11.2019 10:37:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Hasan Korkut
  Hasan Korkut

  pîrozî
  seconds,
  Ez pîroz dikim.
  silav

 • İbrahim Kurt
  İbrahim Kurt

  Anlamlı bir final olmuş , yürek sesine kulak verenler en doğru yola düşer ,sizi ve çalışmanızı kutluyorum saygılar sunuyorum.

 • Cihat Şahin
  Cihat Şahin

  "HER HİKMETİN BAŞI ALLAH KORKUSUDUR" -HADİS-İ ŞERİF MEALİ-

  "KORK ALLAH'TAN VE DE ALLAH'TAN KORKMAYANDAN!" -ATA SÖZÜ-

  "DİN HAYATIN HAYATI HEM NURU HEM ESASI, İHYAYI DİNLE OLUR ŞU MİLLETİN İHYASI!" -VECİZE-


  Hayırlı çalışmalar

TÜM YORUMLAR (3)