Eskilerden-4 Şiiri - Saniye Bozlu

Saniye Bozlu
66

ŞİİR


6

TAKİPÇİ

Eskilerden-4

Ben 'faşist' mişim dostlar. Çünkü bu ülkeyi ve bu milleti sevmişim. Ben faşistmişim çünkü hangi ırktan geldiğime bakmadan (gürcü, laz,boşnak) ayrımı yapmadan 'Ne mutlu Türk'üm demeyi başarmışım. Tek bir toplum tek bir vücut gibi davranmayı denemişim. Ben faşistmişim çünkü hiç kaldırım taşı söküp polise atmamışım. Devlet malına zarar verip monotof kokteylleri atarak, araba yakarak yüzümü puşi ile gizlememişim. Tersine bu devlet için çalışıp vergilerimi ödemişim. Ben bu güne kadar elime silah almadım tek silahım kalemimdir benim yazarım. Ama üç gün önce silah bırakıp dağdan inen eşkiya medeniymiş ben faşistmişim dostlar.
Dersim'de başlayan isyanı bastırmanın adı 'katliyam' tek suçu terhis bekleyen askerimi alnından vurup şehit etmek 'emperyalizim ile mücadele' imiş. Tek suçu vatani görevini yapmaktı onun bre gafil. Ey cahil eline alıp dağa çıktığın silah kimindir? Emperyalist güçler en çok silah ve uyuşturucu satışından beslenir.
Sığınma talepleriyle kapısını aşındırdığın kimdir? Türkiye yi kötülemek,karalamak karşılığı kime köpeklik, uşaklık edersin? Senin özgürlüğün onların umrunda mı sanırsın? Hem Sen değil misin pkk ya para desteği için o yılana dilenen? Katliyam mı görmek istiyorsun uçsuz bucaksız 'ŞEHİTLİK' orda. Bak senin katlettiğin benim yiğitlerim orda yatıyor. Hemde hiç şikayet etmeden 'tazminat' falan istemeden. Tek derdin o zaten bu millete ettiğin yetmedi bir de üstüne para istersin. Birkaç toprak ağasının göbeğini büyütmek için.
Ben faşist mişim dostlar, asın beni. Ama o 'bebek katilini' hapiste besleyin emi. Belki bir gün bu namert döllerinin işine yarar asmayın.

Saniye Bozlu
Kayıt Tarihi : 21.10.2019 10:11:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!