Engin Demirci Şiirleri - Şair Engin Demirci

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
Engin Demirci

seni yüreğimin dua gözlerinde sevdim

sağlam dur yüreğim birden bire oldu herşey
bizden habersiz ödenecek bir borç

oyukları ma sızmış yalnızlıklarımda aşk,

Devamını Oku
Engin Demirci

SEN YOKSUN.. Karakterlerin suretleri ruh halini deşifre etmeye yönelik hamleleri kusursuz bir rotayı takip eder şems vaktinde baş başa bırakır bizleri buyurdu pirim. Kırılma noktalarında söz sahibi olanlar, aşkın doğasına katkıda bulunur ve içinde kendilerinede pay çıkarmayı başarırlar hedefe ulaşırlar dedi mirim. Ne istedikleri, ya da ne istemedikleri konusunda net bir fikir sahibi olamayanlar, özdeşleşmek için büyük lafı hilal görününce cümleyle düşüncelerini yazmak,yaşamak için çıkar aşk, karşındakinin ne istediğini bilmeden kendi isteğinin boyutlarını ölçemezsin dedi garip çoban. Lakin, la ve hunun derdi semahtadır, neyzen, semazen uykuda olsada, uyanıktır derdimize derman olan gecenin çobanları sözün sırrıyla medet sultanım derler dedi hırkasız derviş. Bir birine eklenmiş dualar hz insanın ruhunu arıyor sizlere veda etmiş suretlerin dışındaki içte dedi sofi. Senin dostların cefandan kaçmış, böylece yeni bir cezbe gerekir sevgiyi bulmak için çorak toprağınız hala, kavrulan kalbiniz zindanınızda, hakikatin hala kör, layık olduğun hürmette bulunmuyorsun hala incine dedi deliler şeyhi. Mest olacağın bir anın var, gaddar yanında hala fetva kalemin. Bu iş ve bu hüküm seni katletmiş, suretin ruhunda can yakıyor çok tecavüz ediyorsun kalbine, hala kendine uğursuz geliyorsan muradını bulamazsın dedi meczup. Biz size sizi davet etmek için gönderildik, böyle sözler öylesine söylenmez dedi aşk... /..
Ebedi dönüş için kıvılcımı akıl deryasına ulaşmış aşkın esrarı, fukaralar gizli bir yol arıyor viran etmek için alemi, geceden şems vaktine önemli olan ne söylediğin değil, nasıl söylediğindir buyurdu pirim. Sizi şaşırtan yanınız bir medeniyet rüyası büyük hesaplaşmayla başlayan gücünüz habercinizin ilmek ilmek işlediği sevgidir dedi mirim. En parlak yıldızınız bu dünyadaysa hem yol, hem yürümek lazım, yeni bir ışık olmazsa bahar rüzgarı gibi kaynaştırın yüreğinizi feth ederek. Büyük bir sıçrama için adım atın aşka dedi garip çoban. Sevginin yayılma tarzını öğrenin, baştan başa sarın asli unsurunuzda bir rüyayı ister gibi isteyin dedi mürşit. Hep belirleyicidir sevgi yetenek avcısı gibi, şaşkınlık uyandıran hallerde dua zorunludur bir fakülte gibidir aşk için dedi meczup. Bütünlük, tutarlılık, süreklilik baştan başa kuşatılmışlık sergiliyor ruhani merkezde aşkın musikisi şems vaktinde hüzünlü tarzda dedi deliler şeyhi. Karşılıklı etkileşimin taştığı vakitte, mükemmel anlamda etkilemek istenen anda kendi kaderini yaşamak için tefekkürde bir sürü şey çıkar. Sizi tedirgen eden vasıflar etkileşim, eşine rastlanmamış tarzda çıkar dedi hırkasız derviş. Yeni bir dönemi sergileyen çığır açan yanınız nereye yerleşmiş. Çok hassas olmuş suret ardındaki ışığınız, yeni bir anlayış erdemindeki kandillerin ışığı birer birer sönmüş suretlerde dedi aşk

Huzur-u aşka girdikçe hayat bulur insan.Temaşa kılayım bana geldin benden. Hoşdur çeşmeler açılmak diler aşk gölüne dalmış zerreler. Her dem seni ıster nişanı gönlümün. Tiryakidir yoldaş oluşum sevgilinin gülzarına. Sızdıkça sızdı ay bulutların arasından. Aşık olan sahibim anı bulmuştur sarraflığıyla. Aşık dili garibliğe vefadır. Ahdı vefadır kim çıkarsa gam evinden. Lam, mim, nun bir bu cana kalmalıdır, bize yetim. Vav, ha, elif dermiş virane içim. Bir dem dolmuş cansız ruha. Kimse dilim bilmez benim, bir kulum. Susuzluğum kanmaz sahura, iftarda bekler ey yarenler. Düştüm aşkın oduna bu aşk elinden. Senin kokun duydu canımı, nice usanayım şems vaktini beklemeyı.
Yönüm dostun gönlünden yana, deli ola can içinde kimse doyamaz bu tada. Dostluk hoş görmesin ayrılığı yeller essede gizlidir razın rızama. Aşk nicesini verdi aşka, bu derdin dermanıyla okuruz aşk kitabını. Sohbetlerle dosta giderken aşk boyasına cümle alem hayran. Sineme yar dayandıkça tesbihimin feryadı yükseliyor. Duyarlılığını artırıyor gece, cevapları çok kısa aşkın. Hayata yüklediğin anlamı soruyor aşk. Muhabbetine hazırla aşkını, uzlaşın kendinizle. Kim benzerinden usandıysa onu arıyor rüyasında. Gönlün yok gibi sevmeye, baksana gülün her rengi gönül bahçende. Bildiği şey hakkında konuşuyor aşk. Gururunu kır huzuruna git bütünlüğünle miracın aşkına. Hazır hale gelin kademe kademe sevgiyle sevgiliye. /.. Cevapsız mektup bu,selam sana şems ve kamerim and içtik bir olmak için. Daima hak ettiklerini yüreklerinde hissedenler huzurunuzda gözden kayboluyor aşk. Zamanın bir adım önünde karşılıyor kanat çırpışları duaları. Dalışına devam ediyor solunuzdan kamer, üçüncü boyuta taşıyor resminizi şems. Göğü deliyorlar kesişenler sizleri selamlıyorlar hür kılmak için.
Garip Çoban dedi ki, Onlar ki, bir Yusuf gibi kuyuya girer gizlenme,can çekişen suretinin ardına ki, ekilmemiş gönül toprağında biten hoş vakitlerin ziyade ettiği rahmetin adı, hep ona koştuğunuzda coşan, perşembenizdeki cumada, imanla ahirete göçen yanınızla, cennete giden, Rabbinin zatını gören dostça aşkınız aşk ola.Bazı insanlar kimsenin göremediklerini görürler. İçinde sonsuz büyük ateşleri hep yakarak, aşk-ı besmele tadında hüzzam makamında mevlevi ayinini sunanlar şems vaktinde. Ruhumuzu doyuracak seslerle, gönül devrime ihtiyacı olduğunu söylüyor. Olur mu böyle olur mu? Siz görebiliyorsanız, ne istiyorsunuz? Sizden! Şifa aramayan gidin, kalabalıklar arasındaki buhrandan. Sonunuzu hazırlayanlar ayağa kalkmış suretinizde kötü imajı duyguların. Gerekirse meydanınıza çıkın, suretten gönül evinize gidin. Fısıltıyla konuşmayı bırakın artık, elinizde olanlarla yırtın perdeleri sevginizle harekete geçin. Bazı örnekler verin kendinize, nasıl çıkılır bu suretlerden. Daha fazla dinleyin kendinizi,aşkla şems vaktinde.

Devamını Oku
Engin Demirci

Ağlayan Adam'da Kırk Dua bir nefes...Garip Çoban Sıradışı > Hikmet Arayışları-www.beyazrenkler.org

--------------------

Suçum yer yer ellerinden tutuğum nelerde bilmiyor
Oysa ben burdayım

Devamını Oku
Engin Demirci

0=1dir-Beyaz Şairler Kahvehanesi > Garip Çoban Sıradışı > Temaşalarım
-

Ve o saatte insan yaratıldı
Onda öyle bir an vardır ki hiç bir dilek geri çevrilmez
Yükselme ve alçalma arasında akıldaki hakikat

Devamını Oku
Engin Demirci

Birbirlerini hiç tanımayan iki ruh seçkisinin aşkıyız.
İkisi de farklı şeyler anlatmıyor hiç bir araya gelemeselerde.

Devamını Oku
Engin Demirci

(H) iç'len(me) lerim - Beyaz Şairler Kahvehanesi Garip Çoban Sıradışı Temaşalarım-www.beyazrenkler.org/forum

----------------------------------------

Ö(y) lesi bir dert işte, yüreğimde dualarla (s) aklıyorum
(H) iç'lenmelerim tutkumun ayağına dolaşanlar

Devamını Oku
Engin Demirci

Ah Sen...Karakalem şiirler... Engin Demirci...www.beyazrenkler.com

Devamını Oku
Engin Demirci

Ah efendim
bir O var bir O var.. kafi..
Susmayı öğrettiler bana,
Dua, üç harf kadar küçük;
içine her şeyi sığdırabilecek kadar büyük!
bir bardak su

Devamını Oku
Engin Demirci

Muhatabını sıkmayacak kadar kısa,
ama kendine düşünme payı bırakacak kadar uzun bir fasıladan sonra;
değil karşısındakini,
dudaklarından dökülen sözü bile
incitmekten haya ederek cevaplıyor sorumuzu
: Aşk

Devamını Oku
Engin Demirci

Çarp sözünü yüreğime...
“Aşk” dargınlığı sevmez.
Aşk-u şevkimle düşüncelerine tutun...
Gönül ehli yolda kalmaz...
Haydi iki çay söyle..
Korkma Ben Varım...

Devamını Oku