Düşler Şiiri - Büşra Şahin

Büşra Şahin
17

ŞİİR


6

TAKİPÇİ

Düşler

Sessizliğime yalnızlık bulaştı, yalnızlığım sessiz.
Gerçek dışı düşler kuruyorum, gözlerimi kapatınca. Hep kapalı kalsın istiyorum gözlerimi.
Düşlerim sonsuz. Gökyüzünde ki yıldızları tuvalin üzerine işlemek istiyorum. Yıldızlar benim olsun, onlara dilediğimce dokunabileyim. Ya da kendimi gökyüzünde, yıldızların üzerinde sek sek oynarken çizmek istiyorum. Ne hoş olur du..
Anlamsız düşler kuruyorum. Kendimi var edebilmek için, kendimi aşabilmek için.
Anlamlı olmaları gerekmiyor.. Gözlerimi kapasam, bir denizin kıyısındayım, dalgalar ayaklarıma vuruyorlar, Ay denizin üzerine düşmüş, dalgalar ayaklarımla birlikte ay'a vuruyorlar. Hiç bir ses yok. Dalgalar sessiz sessiz kumtanecikleriyle oynaşıyorlar bir yandan.
Bir balık vuruyor dalgalarla birlikte kıyıya, yorgun,mutsuz, kimsesiz.. Telaşla denize bırakıveriyorum yeniden, bakıyorum arkasından korkum biraz diniyor, içim rahatlıyor balık denizde olmalı.

Anlamsız düşler kuruyorum dedim ya!
Birini düşlüyorum arada bir, tanımıyorum, zaten kendisini tanımama izin vermiyor.çünki, düş'ümde bir türlü yüzü belirrmiyor. Sadece bir düş, gizli bir imge. Benim en güzel imgem. Sevmeliyim onu, ellerini tutmalıyım, ay denize düşmüşken dans etmeliyim dalgaların üzerinde sessiz. Dalgaların sessizliğine eşlik etmeli yüreğimin sesi. Yüreğim atmalı, öylesine değil, öylesine değil, yüreğim ağzımdan çıkacakmış gibi atmalı. Kendi içimde yarattığım bir müziğe eşlik etmeli benimle, bilinen tüm müziklerden farklı. İçimde ki o müziği duymalı ve eşlik etmeli dansıma. Her gün yeni sözler yazmalı bıkmadan, usanmadan.
Anlamsız düşler kuruyorum dedim ya! Aşk böyle olmalı, korkmasam...

Gözlerimi kapasam....
Karşımda tuval, boya ve fırça kullanmadan çiziyorum gökyüzünü, hüznü..Sonbaharda bir kuş göçediyor uzaklara, hep merak ederim giderken geride bıraktıklarına üzülürler mi, yoksa bu onlar için doğal mıdır. Hep ayrılık mı vardır, alışmışlar mıdır... Belki ufakta olsa hüzünlenirler ve gagalarının ucunda taşırlar yüreklerini ordan oraya. Göçmen kuş kaybolurken mavilikle, küçük bir çocuk ağlar gitme...Göçmen kuşlar bir gün geri dönerler, dönerler de bulurlarmı bıraktıklarını bıraktıkları o yerde, bıraktıkları şekilde? .

şiirlerin vurgunu, kelimelerin yorgunu..
Anlamsız düşler kuruyorum dedim ya..! Bir düş'müşüm ben...Kendi düşlerinde yiten..

(İstanbul, 09/02/2004)

Büşra Şahin
Kayıt Tarihi : 21.7.2004 18:29:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Etem Seduv
  Etem Seduv

  Heşeyin içinde olmayandır düş
  var oluşu hissetiren güçlü duygunun adıdır düş
  burada sizin kaleminizde yaşama sevinci olmuş düş

  tebrikler

  Cevap Yaz
 • Nazım Ercan
  Nazım Ercan

  :) İyi yazı volümü düşük ama tüm bedeni ve aklı saran bir melodi gibi. Okurken dinliyorsun, dinlerken görüyor ve görürken de yaşıyorsun. Bu melodiyi hiç yitirme hep sen de kalsın.

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (2)

Büşra Şahin