Büşra Şahin Şiirleri - Şair Büşra Şahin

Büşra Şahin

Çılgın bir kuş dolaşıyor başımda, ruhumu istiyor belki, belkide tanımadığım bedenimi. İsteksizce bir kurtuluş düşlüyorum. Bozuk para bulabilsem yazı tura atardım ölüm ile yaşam arasında kararsız bir çığlık gibi. ÇILGIN! KAPAT GÖZLERİNİ, ÖP BENİ VAZGEÇEMEM ARTIK. Yeniden yaşamak istiyorum, Bir esirlik yaşama karşı ve sana tutkum sınırsız. Gözkapaklarıma çöken ağırlık korkutuyor beni. Bir teslimiyetin belirtisi yaşama karşı ya da ölüme karşı kim bilebilir ki.. Yaşam ile ölüm arasındaki o gizemli farkı. Bir Çeşit Gizem var ellerinde saklı, dokununca öldüren bir dudak değmesiyle yaşama döndüren.

ÇILGIN! KAPAT GÖZLERİNİ ÖP BENİ VAZGEÇEMEM ARTIK. Hırçın, dalgaların kapladığı bedenim yok olmak üzere, kurtulmak için çaba harcamayacağım boğulmak istiyorum gözbebeklerinde. Okyanusların oğlu mu senin adın¿ Sarıldıkça bedenime sarıldığım. Küçük bir kuşun kanatlarında uçuyor AŞK. Yükseliyor, yükseldikçe gururla bakıyor etrafa. Kanatlarındaki o büyü yaşa diyor ölürcesine yaşa ve gagasının ucunda taşıyor sihiri, Göklere yükseldikçe büyüyen, iki dudak arasından dökülüveren ' SEVİYORUM 'Devamını Oku
Büşra Şahin

Sevecen bir Tanrı dokunuyor,
Dudaklarıyla suya.
Yalnızlığın seslerinde,
Çıldırmanın operası.
Ağaçların dalları,
Kuşların çığlıkları,

Devamını Oku
Büşra Şahin

Hüzündür Yüreğim,
Sararan yapraklar gibi dökülürüm,
Sohbahar gelince ölürüm.
Ve sonra yine canlanır yüreğim içim ısınır
ilkbahar olurum.
Adımın ilk harfını atarım,

Devamını Oku
Büşra Şahin

Düş'sün..
Zaman zaman kabus'a dönüşen
Ve
Ağlayarak uyandığım en güzel uykumdan.

Uyandığında bitendir düş.

Devamını Oku
Büşra Şahin

Sessizliğime yalnızlık bulaştı, yalnızlığım sessiz.
Gerçek dışı düşler kuruyorum, gözlerimi kapatınca. Hep kapalı kalsın istiyorum gözlerimi.
Düşlerim sonsuz. Gökyüzünde ki yıldızları tuvalin üzerine işlemek istiyorum. Yıldızlar benim olsun, onlara dilediğimce dokunabileyim. Ya da kendimi gökyüzünde, yıldızların üzerinde sek sek oynarken çizmek istiyorum. Ne hoş olur du..
Anlamsız düşler kuruyorum. Kendimi var edebilmek için, kendimi aşabilmek için.
Anlamlı olmaları gerekmiyor.. Gözlerimi kapasam, bir denizin kıyısındayım, dalgalar ayaklarıma vuruyorlar, Ay denizin üzerine düşmüş, dalgalar ayaklarımla birlikte ay'a vuruyorlar. Hiç bir ses yok. Dalgalar sessiz sessiz kumtanecikleriyle oynaşıyorlar bir yandan.
Bir balık vuruyor dalgalarla birlikte kıyıya, yorgun,mutsuz, kimsesiz.. Telaşla denize bırakıveriyorum yeniden, bakıyorum arkasından korkum biraz diniyor, içim rahatlıyor balık denizde olmalı.

Devamını Oku
Büşra Şahin

Duyamıyorum sesini,
Gecenin koluna taktığı adam..
Solmuş ortancalar ülkesindesin sen şimdi.
Bense kayıp düşler adasını arayan bir imgeyim yalnız(ca) .
Gecenin sessizliğini dinle, karanfil gülüşler yok artık.
Hiç bir ifadesi yok yalan bakışların.

Devamını Oku
Büşra Şahin

Sensiz yaşıyorum geceyi.

Bir karabasan gibi,

Üstüme çöküyor yokluğun.

Devamını Oku
Büşra Şahin

Sen yoksun...
Uzun zaman oldu sen yoksun, ben farkında olmadan gitmişsin. Gitme diyemeden ben, yüreğini alıp uzaklara gitmişsin. O yüzden bu yalnızlık, bu terkedilmişlik o yüzden.
Bunu farkettiğimden beri yaralarım kanıyor. Yalnızlık hiç böylesine sessiz olmadı, her zaman kalabalıktı, gürültülüydü ama yalnızlıktı işte. Sen gittiğinden beri öylesine sessiz.

Hayat insanı bir tuhaf yapıyor. Yaşadıkça öğreniyorum acıların boyutlarını. Hangi sorunun daha çok acı verdiğini, hangi kaybın yakıp yıktığını, yavaş yavaş yokettiğini şimdi daha iyi anlıyorum büyüyorum belki de. İçimde bir yerlerde saklanan o küçük çocuk yavaş yavaş ölüyor hissediyorum. Bir süre sonra kanımı zehirleyecek ve beni de yanında götürecek.

Devamını Oku