Büşra Şahin Şiirleri - Şair Büşra Şahin

Büşra Şahin

Adımlarım sıklaşırken ardıma bakmaya korkuyorum. Çok yakın gibi görünen fakat çok uzakta olan bir ışığa yetişmeliyim. Kendimi buna zorunlu hissediyorum, nedensizce. Ne kadar da çok özlemişim ılık yağan yağmurun altında koşmayı.Su birikintilerinden ayaklarımı şaplatarak geçiyorum ve bu bana büyük bir haz veriyor. Çocukluğuma özlemim belkide.

Gecenin bir yarısı, bir kıpırtı. Sen varsın tüm benliğinle, bedeninle karşımda oturduğunu görüyorum. Bana gülümsüyorsun fakat ben mutluluk duymuyorum bundan. Gözlerindeki pırıltılar yerine kararsızlık görüyorum. Verebildi mi¿ sana verdiklerimi? Yüreğim acıyor, ellerime sıcacık kanım bulaşıyor, Sen öylece Seyrediyorsun beni, elinden hiç birşey gelmiyor değil mi¿ Yazık! Bari ışığı yakala yabilseydim tutabilseydim ellerimle, yüreğime gömebilseydim.

Düşünmekten başka ne yapıyorum ki! Aklımdan hiç çıkmıyor ifadesizliğinin ağırlığında eziliyorum. Bir taşın altına koyupta başımı ezsem bile çıkmayacaksın, rahatsız değil mi¿ Arsız bir bit gibi kanımı emerek besleniyorsun. Benim yavaş yavaş eridiğimi görmek mutlu ediyor seni. Ne oldu sana dayanamazdın bile gözlerimde bir damla görmeye. Yağmur bile değmesin isterdin yanaklarıma, oysa şimdi gözlerim çukurlarında bir ALEV. Dayanacak gücüm kalmadı artık, Sarılmak istiyorum DENİZE.

Devamını Oku
Büşra Şahin

Ölüm dansı yapıyor düşler

Ölümün ülkesinde

Umutları Yok artık

Devamını Oku
Büşra Şahin

Yalnızlığın boşluğunda darmadağan gece. UYUYAMIYORUM. Uyusam binlerce, milyonlarca kere yuvarlanacağım boşluktan, midemde garip bir kasılmayla, yüreğim hoplayacak. Belkide çıkıverecek ağzımdan korkuyla. KORKUYORUM! Rüyalarımdan. Ya Rüya iken birden bire gerçeye dönüşüverirlerse. Bir iblis çıkarda o leş gibi ağzıyla beni öperse ve binlerce koluyla beni sararda kurtulamazsam. Ya binlerce güzel kokulu çiçeğin bulunduğu bir yerde bulup kendimi kaybettiğim bir anda onların çiçekler değilde binlerce solucan'a dönüştüğünü görürsem. Büyüleyici bir müziğin, etkisiyle dans ederken kendimi tamtamların arasında bulursam. UYUYAMIYORUM! KORKUYORUM!

Yeni doğan bir bebeğin çığlıkları yırtıyor geceği. Yeni bir yaşama veda ediyor sanki, merhaba diyecekken. Kötü bir düş gibi. Uyanık kalmak için düşlüyorum düşlerimi. Hayallerimi bozuyorum ve usta bir inşaat işçisi gibi yeniden kuruyorum. Tamam ama daha iyi olmalıydı kaygısıyla bir Tilki kafasıyla değiştiriyorum. Acımak Yok! . Yeniden... Yeniden... Bir tırpanla boşaltarak beynimi dümdüz getmek istiyorum. Korkusuz bir dünya ve güzel hayaller ekmek için.

Devamını Oku
Büşra Şahin

Bir aşağı
bir yukarı
dolaşıyorum tel kafeste,
beni neden tıktılar buraya¿
ne zaman geldim¿
Bu masum bakışlı cüceler de kim¿

Devamını Oku
Büşra Şahin

Gözlerini kapat ve hayal kurmaya başla. Senin hayallerinde benimkiler gibi sınırsız olabilir mi? Kendi sınırlarımın dışında hayallerime sınır koymadım. İçimden dışıma çağlayanlar akıtabilirim, meleklerle dans edebilirim, şeytana pabucunu ters giydirebilirim. Kurduğun hayallerden bahset bana biraz. Neler düşünürsün gözlerini kapattığında? Uçabilirmisin bulutların üzerine, bulutların üzerinde sevişebilirmisin? Seni yakacağını bildiğin halde korkmadan öpebilirmisin güneşi?

Yüreğimi çıkartıp göçmen bir kuşa verdim. Bunu neden yaptığımı bilmiyorum.
Göçmen kuş gittiği gibi döner mi bilmem. Ama yüreğim onda olduğu sürece kalbimin sıcaklığını hissedecek.

Gökyüzüne baktığında dilek tuttuğun kayan bir yıldız olabilirim. Güneşe tutunup pencerene gelebilirim bir sabah son kez. İçeriye süzülüp ısıtabilirim yüzünü ama sen bilmezsin.

Devamını Oku
Büşra Şahin

İçimdeki tüm sevgiye rağmen,
Ellerimle iterken seni kendimden,
Kanayan avuçlarımla,
Kendime sarıldım...

Şimdi ölmek zamanıydı..

Devamını Oku
Büşra Şahin

ALACAKARANLIĞA GÖMÜP BEDENİMİ,

CIRCIRBÖCEKLERİNİN SESİNİ DİNLİYORUM.

YALNIZLIK DENİLEN MELUN

Devamını Oku